Papież Franciszek na ŚDM: Dziś wieczorne czuwanie z młodzieżą

  • 0

Papież Franciszek na ŚDM: Dziś wieczorne czuwanie z młodzieżą

Trwa kolejny dzień wizyty Ojca Świętego w Polsce w ramach Światowych Dni Młodzieży. Dziś Papież Franciszek m.in. odwiedzi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i będzie uczestniczył w czuwaniu modlitewnym z młodzieżą z całego świata.

fot. Mazur/episkopat.pl

Ojciec Święty rano uda się do Krakowa-Łagiewnik, gdzie nawiedzi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Papież Franciszek będzie modlił się w kaplicy klasztornej przed słynącym łaskami obrazem Jezusa Miłosiernego oraz przy grobie św. s. Faustyny Kowalskiej. Na miejscu będą obecne siostry ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia oraz wychowanki, którymi zakonnice się opiekują.

Biskup Rzymu ok. godz. 8.45 przejedzie papamobile do Bazyliki Bożego Miłosierdzia, a o godz. 9.00 przejdzie przez Bramę Miłosierdzia Sanktuarium w Łagiewnikach. Następnie będzie miała miejsce Liturgia Pojednania z udziałem młodzieży. Ojciec Święty udzieli sakramentu pojednania pięciu młodym osobom w trzech językach: włoskim, hiszpańskim i francuskim.

Papież Franciszek nawiedzi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia jako trzeci następca św. Piotra, po św. Janie Pawle II i Benedykcie XVI, ale będzie spowiadał jako pierwszy.

Eucharystia rozpocznie się o godz. 10.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Wewnątrz świątyni znajdzie się ok. 2 tys. osób: kapłanów, zakonników, sióstr zakonnych i seminarzystów z Polski. Na placu przed świątynią będzie mogło uczestniczyć w sumie 5 tys. osób.

O godz. 13.00 Ojciec Święty spotka się na uroczystym obiedzie z ks. kard. abp. krakowskim Stanisławem Dziwiszem oraz 12 przedstawicielami młodzieży z różnych krajów: jednym chłopcem i jedną dziewczyną z każdego kontynentu, a także chłopcem i dziewczyną z Polski.

Z kolei o godz. 19.00 papież Franciszek przyjedzie na Campus Misericordiae. 30 minut później rozpocznie się czuwanie modlitewne z młodzieżą z całego świata przybyłą na Światowe Dni Młodzieży.

kraków2016.com/RIRM


Ograniczenia

Ważne!

Od 4 maja według ustaleń epidemiologicznych i rządowych limit osób w naszej świątyni wynosi

31 osób Prosimy o respektowanie tych wymogów pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

 

 

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2021 brzmi:Intencja powszechna: Świat finansów Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Przejdź do paska narzędzi