Franciszek w Łagiewnikach: wykorzystajmy ten dzień!

  • 0

Franciszek w Łagiewnikach: wykorzystajmy ten dzień!

Wykorzystajmy ten dzień, żebyśmy wszyscy mogli otrzymać miłosierdzie Jezusa! – zachęcił Franciszek młodzież zgromadzoną przed sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

W krótkim, spontanicznym wystąpieniu zachęcał, by nie oddalać się od Jezusa – „nawet wtedy – jak dodał – kiedy nam się wydaje, że ze względu na nasze grzechy jesteśmy najgorsi. On kocha nas jako takich, w ten sposób także Jego miłosierdzie staje się dla nas rzeczywistością”.

Na zakończenie papież zachęcił: „Wykorzystajmy ten dzień, żebyśmy wszyscy mogli otrzymać miłosierdzie Jezusa”. Następnie poprosił o wspólną modlitwę do Matki Bożej Miłosiernej. Po odmówieniu „Zdrowaś Mario” papież pobłogosławił zgromadzonych.

Papieska wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpoczęła się od wizyty w kaplicy św. Siostry Faustyny. Najpierw przez krótką chwilę w ciszy modlił się przed ołtarzem, w którym złożone są relikwie św. s. Faustyny. Następnie wpisał się do księgi pamiątkowej. Napisał w niej słowa: „Miłosierdzia pragnę, a nie ofiary”

Z kaplicy św. Siostry Faustyny Franciszek przejechał do bazyliki w Łagiewnikach, gdzie przeszedł przez Bramę Miłosierdzia. Następnie Ojciec Święty zajął miejsce w konfesjonale, by wyspowiadać pięciu młodych ludzi z różnych kontynentów, w językach: włoskim, hiszpańskim i francuskim.

Następnie Franciszek przejedzie do Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie o godz. 10.15 celebrowana będzie uroczysta Msza św., na którą zaproszeni są kapłani, osoby konsekrowane i klerycy z całej Polski. Papież wygłosi do nich homilię.

Po Eucharystii Ojciec Święty wróci do rezydencji krakowskich arcybiskupów, gdzie zje obiad z młodzieżą z różnych kontynentów.

>>Więcej na: www.pope2016.com

>>Relacje fotograficzne na bieżąco: http://bit.do/krakow2016

(ze zdjęć można korzystać, podając źródło: Mazur/episkopat.pl)

>>Transmisje on-line na stronie www.sdm.tvp.pl

KAI/BP KEPOgraniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi