Orszak Trzech Króli w Rzeszowie

  • 0

Orszak Trzech Króli w Rzeszowie

6 stycznia ulicami Rzeszowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Szczegółowy program dostępny na plakacie. Motywem przewodnim najbliższego Orszaku Trzech Króli będzie zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, nawołującymi do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w Polsce i do osobistej pracy nad przemianą serc. W orszakowym scenariuszu znajdzie się wiele odniesień do nauczania papieża Polaka, w tym do tytułów jego książek, encyklik, adhortacji oraz fragmentów jego najbardziej znanych kazań i wypowiedzi. “Wraz z Trzema Królami, którzy będą pochodzili z różnych stron świata oraz będą reprezentowali trzy różne pokolenia, wyruszymy w drogę, aby zanieść do Stajenki nasze pragnienia odnowy oblicza ziemi, odnowy naszej Ojczyzny oraz odnowy serca każdego z nas” – czytamy w zaproszeniu organizatorów Orszaku Trzech Króli. Na drodze uczestnicy barwnego pochodu spotkają także nienawistnego Heroda, który “będzie próbował zatrzymać nas w swoim pełnym pychy, złości i zazdrości pałacu, w którym odmiana oblicza kojarzy się jedynie ze zmianami powierzchownymi”. Miną ponadto Gospodę, w której „nie chcą otworzyć drzwi Chrystusowi” i w której będą namawiali uczestników do życia w brudzie i moralnym bałaganie. Mansjon Gospody na stołecznym Orszaku stworzą stypendyści Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jak co roku, uczestnicy orszakowego korowodu staną się świadkami Walki Dobra ze Złem. Diabły będą próbowały ich przekonać, aby nadal trwali w grzechach, nie pracowali nad sobą, odrzucili postanowienia poprawy i zaniedbali spowiedź. Na szczęście Aniołowie zwyciężą, gdyż to oni zwiastują dobrą nowinę Pasterzom, polskim Góralom, z którymi „przekroczymy próg nadziei” w Bramie Anielskiej, by pokłonić się Nowonarodzonemu Bogu w ubogiej Stajence. W orszakowym śpiewniku nie zabraknie listu prezydenta RP Andrzeja Dudy. W Rzeszowie Orszak Trzech Króli ruszy o godz. 11.40 spod hali sportowej na Podpromiu. Przejdzie on ulicami Rzeszowa już po raz siódmy. O godz. 12.00 odmówiony zostanie Anioł Pański pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby, ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, a potem wielobarwny pochód z Trzema Królami wyruszy do szopki na Rynku, gdzie pokłoni się Świętej Rodzinie. Trasa wiedzie przez al. Pod Kasztanami.

Przejdź do paska narzędzi