Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019r.

1. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. godz. 7:30, 9:30, 11:30. Nie ma Mszy św. po południu.

2. Jutro składka na KUL i Uniwersytet Papieski J.P. II w Krakowie.

3. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie przynoszą indeksy.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Składka na Caritas. Przynosimy do świątyni przed ołtarz do koszy ofiary z jałmużny wielkopostnej – skarbonki wielkopostne.

5. Caritas Diecezji Rzeszowskiej śle podziękowania dla parafialnego Zespołu Caritas za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zbiórki żywności. Dzięki pomocy ludziom dobrej woli Caritas Rzeszowska zebrała około 10 tyś. kg żywności. Trafią one do osób starszych, samotnych, bezdomnych, niepełnosprawnych, do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

6. Od przyszłej niedzieli czyli od 28 kwietnia do 5 maja 2019 r. w naszej parafii odbywać się będą Misje Święte. Zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału. Nauki rekolekcyjne poprowadzą ojcowie Redemptoryści. Misje odbywają się w parafii co 10 lat, dlatego warto znaleźć czas by je przeżyć duchowo blisko Jezusa Zmartwychwstałego. Msze św. z kazaniem dla wszystkich 28.04.2019 r. Niedzielę o godz. 8:00, 10:30, 16:00.  Po Mszy świętej o godz. 17:00 Droga Krzyżowa przez parafię do krzyża u rodziny Rejman – Kowalczyk. Zapraszam. Dalszy plan misji będzie podany w następną niedzielę, oraz jest na stronie internetowej parafii, a także był rozprowadzony wcześniej w gazetce czy ulotkach.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na wtorek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Stanisława Misiewicz, 2)Elżbieta Peszko, 3)Dorota Wiatr, 4)Lucyna Buk, 5)Ewa Misiewicz, 6)Helena Jachowicz, 7)Dominika Puziewicz, 8)Wioletta Dec, 9)Anna Kuna, 10)Zającowie. Bóg zapłać rodzicom z kl. III za przygotowanie pięknego wystroju na Wielkanoc.

8. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kawy Józefy.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
1. Dominik Czach syn Bogdana i Edyty, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zamieszkały w Krasnem parafia Strażów z Eweliną Loret, córka Lesława i Wesławy, stan wolny, ur. w Rzeszowie i zamieszkała w Rzeszowie, parafia św. J.S. Pelczara. Zap. III
2. Bogdan Adam Lech syn Władysława i Jolanty, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zamieszkały w Strażowie, parafia Strażów z Dominiką Bożeną Ruszel, stan wolny, córka Piotra i Bożeny, ur. w Rzeszowie, zam. w Kraczkowej, parafia Kraczkowa. Zap. III

10. Msze św. w tygodniu o godz. 7:00 i 18:00. W przyszłą niedzielę na sumie Chrzest Dziecka.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


 

 


Ograniczenia

Uwaga! Od 15 grudnia w świątyni obowiązuje limit – maks. 30 proc. obłożenia.

Uwaga! Do limitu 30% nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19 pod warunkiem okazania przez te osoby:

  • unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID;
  • lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.

W przypadku braku okazania dokumentów i zapełnienia limitu – możesz nie wejść do miejsca kultu religijnego.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Papieska intencja na styczeń 2022

O wychowanie do braterstwa Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.
Przejdź do paska narzędzi