Ogłoszenia duszpasterskie niedziela – święto rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 26.12.2021r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie niedziela – święto rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 26.12.2021r.

1. Dzisiaj puszka jako pomoc jesienna dla WSD w Rzeszowie. W piątek zakończenie roku Pańskiego 2021. Msza św. o godz. 16:00. Od godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej. Ks. biskup udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

2. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Aleksandra Kuziary.

3. W sobotę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień nowego roku 2022. To też pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych, składka na radio Maryja i TV Trwam 31 grudnia o godz. 16:00. Msze św. Jak w każdą niedzielę.

4. 2 stycznia w niedzielę na każdej Mszy św. modlitwy i błogosławieństwo kolędowe dla rodzin parafii. Po Mszy św. puszka dla ministrantów i lektorów w ramach wizyty duszpasterskiej. Bądźmy ofiarni. Bóg zapłać.

5. Caritas Diecezji Rzeszowskiej składa serdeczne podziękowanie Parafialnemu Zespołowi Caritas, Szkolnemu Kołu Caritas, Parafianom, uczniom SP w Strażowie, którzy w czasie adwentu na rzecz ubogich przekazali zakupione artykuły spożywcze. Caritas Rzeszowska przygotowała 1000 paczek z żywnością na święta Bożego Narodzenia dla osób bezdomnych, biednych i samotnych. Bóg zapłać.

6. Decyzją Rady Parafialnej od 1 stycznia 2022 r. Wzrasta opłata cmentarna z racji pogrzebu z kwoty 200 zł na 300 zł.

7. W przyszłym roku zamierzamy rozpocząć remont ogrodzenia na cmentarzu, o ile będą na to środki. Więcej informacji zostanie podanych po konkretnych ustaleniach.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i piątek proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Barbara Możdżeń, 2)Ignac Katarzyna, 3)Jadwiga Gunia, 4)Katarzyna Szczepek, 5)Magdalena Ćwikła, 6)Monika Foss – Orzech, 7)Justyna Wilczak, 8)Teresa Gunia, 9)Dorota Sadoń, 10)Ewelina Granda i nowi mieszkańcy.

9. Rodzicom z kl. III SP składam podziękowania za dekorację świątyni na święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać.

10. Msze św. w tygodniu: w poniedziałek, wtorek tylko o godz. 7:00.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia.


Intencje mszalne od 27.12.2021 r do 02.01.2022 r.

Papież na Pasterce: w małości Dzieciątka jest cały Bóg

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok w Watykanie

Boże Narodzenie na Jasnej Górze

Przewodniczący Episkopatu: Niech narodziny Zbawiciela napełnią nas ufnością i pokojem

KOMUNIKATY KURII – Niedziela Świętej Rodziny, 26.12.2021 r.

Biskup Rzeszowski udzielił dyspensy na piątek, 31 grudnia br.

Życzenia Biskupów z okazji Bożego Narodzenia

DZIECI W RELACJI DO OJCA

Modlitwa przy wigilijnym stole

Oświadczenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie apelu Papieża Franciszka

Papież do Polaków: Niech Miłość, która ma na imię Jezus, narodzi się w Waszych sercach

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 55. Światowy Dzień Pokoju


Ogłoszenie społeczne

OSP w Strażowie składa podziękowania za przyjęcie strażackich kalendarzy. Zebrana kwota 8230 zł zostanie wykorzystana na zakup nowego sprzętu strażackiego.


Przejdź do paska narzędzi