Oświadczenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie apelu Papieża Franciszka

  • 0

Oświadczenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie apelu Papieża Franciszka

Category : Komunikat KEP

Jesteśmy gotowi pomagać w oparciu o istniejące możliwości prawne i w zgodzie z obowiązującymi państwowymi przepisami migracyjnymi tym wszystkim, którzy wyrażą wolę przybycia i osiedlenia się w naszym kraju – czytamy w Oświadczeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, wydanym z inicjatywy Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, w nawiązaniu do apelu Papieża Franciszka.

 Publikujemy pełny tekst Oświadczenia:

  Oświadczenie
Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski
w sprawie apelu Papieża Franciszka

Ojciec Święty Franciszek, po wizycie na Cyprze i w Grecji, zaapelował do krajów europejskich o umożliwienie Kościołom lokalnym, w tym zgromadzeniom zakonnym i organizacjom katolickim, przyjęcie u siebie osób pilnie potrzebujących solidarnej pomocy wspólnoty międzynarodowej.

 Kościół w Polsce wspiera to papieskie wezwanie. Jesteśmy gotowi pomagać w oparciu o istniejące możliwości prawne i w zgodzie z obowiązującymi państwowymi przepisami migracyjnymi tym wszystkim, którzy wyrażą wolę przybycia i osiedlenia się w naszym kraju. Chodzi zarówno o ich przyjęcie i zapewnienie niezbędnego wsparcia socjalnego, jak też o długofalową pomoc w ich integracji w naszym społeczeństwie (nauka języka polskiego i przygotowanie do podjęcia pracy w Polsce). Tego typu pomoc Caritas oferuje od wielu lat mieszkającym już i pracującym w Polsce imigrantom. Pomoc ta będzie kontynuowana i rozwijana.

Prosimy też wszystkich Rodaków o modlitwę w intencji znajdujących się w potrzebie migrantów w Europie i na całym świecie.

W imieniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 22 grudnia 2021 r.


Papieska intencja na kwiecień 2022

Za pracowników służby zdrowia

Módlmy się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.

Przejdź do paska narzędzi