Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 5 kwietnia 2020 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 5 kwietnia 2020 r.

1. Przed nami Wielki Tydzień – najważniejszy tydzień w całym roku kościelnym. W nim Triduum Paschalne (już świętowanie zmartwychwstania Pańskiego):
Wielki Czwartek (dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa),
Wielki Piątek (dzień męki i śmierci Chrystusa; obowiązuje w tym dniu post ścisły)
oraz Wielka Sobota (dzień adoracji Chrystusa w grobie i oczekiwanie na Jego zmartwychwstanie).
Rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty o 18.00. Przypominam, że w tych nabożeństwach może wziąć udział tylko 5 osób.
Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy i grobie. Zachęcam do indywidualnej czy też rodzinnej adoracji w domach. W sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. Proszę tego poświęcenia dokonać w domu wg propozycji umieszczonej na stronie internetowej parafii.

2. Najbliższa niedziela 12 kwietnia to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Najważniejszy dzień całego roku liturgicznego.
Rezurekcja bez procesji o godz. 6:00, kolejne Msze św. w tym dniu: o godz. 7:30, 9:30 i 11:30. W Poniedziałek Wielkanocny: o godz. 7:30, 9:30 i 11:30.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. Na poniedziałek proszę do sprzątania następujące osoby:
Grażyna Gdakowicz, Katarzyna Teper, Beata Szuberla, Bronisława Szajnar, Zofia Kusa.
Natomiast w sobotę: Anetta Mendrala, Marta Wisz, Ewa Wisz, Lucyna Dubiel, Halina Raj.

4. Zapowiedzi przedślubne:
1) Paweł Piotr Kawa, s. +Jana i Wiktorii Kyc, stan wolny, zam. w parafii Strażów z: Karoliną Barbarą Klęk, c. Stanisława i Haliny Szubart, stan wolny, zam. w parafii Strażów, zapowiedź III.
2) Mieczysław Paweł Rędzia, s. +Stanisława i Bogumiły Rejman, stan wolny, zam. w parafii Strażów z: Anną Anetą Wróbel, c. Józefa i Marii Świder, stan wolny, zam. w Nosówce, parafia Zabierzów, zapowiedź III.
3) Dominik Rybak, s. Zbigniewa i Sabiny, zam. w parafii Rzeszów Świętego Krzyża, stan wolny ,z: Mariolą Kiwała, c. Józefa i Bernardy , zam. w parafii Strażów, stan wolny zapowiedź III.

 

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie