OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu tzw. Niedziela ,,Gaudete” – 13.12.2015 r.

 • 0

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu tzw. Niedziela ,,Gaudete” – 13.12.2015 r.

 1. Dzisiaj 34 rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Dzień szczególnej modlitwy w intencji Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i Ojczyzny.

 1. W dniach od 17 – 24.XII.br. bezpośrednie przygotowanie do UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO. Roraty o godz. 17:00, w piątek o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00.

 1. Dzisiaj o godz. 17:00 otwarcie Drzwi Świętych w Katedrze Rzeszowskiej z okazji rozpoczęcia Roku Jubileuszowego.

 1. W środę 16.XII. rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus, a po Mszy św. Adoracja N.S. wynagradzająca za grzechy świata i w parafii. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kawy Józefy.

 1. W piątek w naszej parafii SPOWIEDŹ ADWENTOWA od godz. 9:00 – 10:00, 10:30 – 12:00, 15:00 – 16:30, 17:00 – 18:00,
  po spowiedzi o godz. 18:00 msza św. Roratnia. Zapraszam.

 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1)Mazur Magdalena, 2)Hajduk Lidia, 3)Kamińska Lucyna, 4)Kamińska Elżbieta, 5)Ruszel Justyna, 6)Bilut Mariola, 7)Wrona Agata, 8)Borowiec Małgorzata, 9)Szałęga Barbara, 10)Kula Małgorzata.

 1. Są jeszcze do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny, duże w cenie 12 zł jako pomoc dla biednych dzieci. Uzyskaną nadwyżkę z ofiar złożonych za świece pozostanie do dyspozycji w parafii na pomoc potrzebującym rodzinom z naszego terenu.
  Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom


 1. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają kwartalne dni modlitw (dawne suche dni) w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin. W piątek koronkę do Bożego Miłosierdzia prowadzi Caritas Parafialny.

 1. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii, na ogrzewanie kościoła bo trzecia niedziela miesiąca. Zostały zainstalowane dodatkowe grzejniki na chórze i w zakrystii wraz z pracami towarzyszącymi, koszt zakupu materiałów wraz z robocizną wyniósł 6500 zł. Mimo, że zbliżają się święta nie zapominajmy o ofiarności. Bóg zapłać.

 2. Próba scholi w sobotę o godz. 10:00.

 3. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatków świątecznych na stół wigilijny. Pragnie podziękować  parafianom za serdeczne przyjęcie i złożyć serdeczne Bóg zapłać za ofiarność. Rodziny, które nie otrzymały opłatków mogą je otrzymać u pana organisty bezpośrednio w kościele po każdej mszy świętej w niedzielę oraz dni powszednie.  

INTENCJE MSZALNE 14 – 20.12.2015 r.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Ogłoszenia społeczne

 1. Wójt Gminy Krasne oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnem informuje, że 15.XII.2015 r. – tj. wtorek od godziny 11:00 będą rozdawane jabłka dla mieszkańców. Owoce będą wydawane w ramach współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Polskim Czerwonym Krzyżem. Po odbiór należy zgłaszać się z dowodem osobistym. Miejsce wydawania owoców w Strażowie: Remiza OSP, w Krasnem: remiza OSP.
 1. W przyszłą niedzielę ze względów technicznych będzie rozprowadzany kolejny numer Głosu Strażowa w cenie 2 zł.

Przejdź do paska narzędzi