Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela zwykła – 10.02.2019r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela zwykła – 10.02.2019r.

1. 11 lutego czyli jutro obchodzimy 27 Światowy Dzień Chorego. W tym roku myślą przewodnią są Jezusowe słowa zapisane w ewangelii św. Mateusza: „DARMO OTRZYMALIŚCIE, DARMO DAWAJCIE”. Centralne uroczystości odbywać się będą w Kalkucie, w naszej diecezji w Rzeszowie w Bazylice oo. Bernardynów o godz. 9:00 w naszym kościele eucharystia połączona z modlitwami za starszych i chorych z udzieleniem namaszczenia chorych jutro czyli w poniedziałek o godz. 17:00.
Jutro od godz. 16:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

2. W czwartek święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

3. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzi Caritas Parafialny. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Gancarz Katarzyny.

4. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę z racji kolędy.

5. Przyszła niedziela to 3 niedziela miesiąca, składka na ogrzewanie kościoła.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Gunia Dawid, 2)Gunia Lucyna, 3)Ślęzak Wanda, 4)Możdżeń Barbara, 5)Ignac Katarzyna, 6)Gunia Jadwiga, 7)Granda Ewelina, 8)Szczepek Katarzyna, 9)Ćwikła Magdalena, 10)Gunia Teresa.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Michał Leśko, stan wolny, syn Marka i Danuty Bomba ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie z Sandrą Al-Azazi, stan wolny, córka Abdel Hady i Marty Siwa, ur. w Rzeszowie, zam. w Łukawcu, parafia Łukawiec p.w. Piotra i Pawła. Zap II

8. Msze św. W tygodniu o godz. 17:00.

 


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaOgraniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi