Zaproszenie. Światowy Dzień Chorego w diecezji rzeszowskiej

  • 0

Zaproszenie. Światowy Dzień Chorego w diecezji rzeszowskiej

Category : WYDARZENIA

11 lutego 2019 r., w liturgiczne wspomnienie Matko Bożej z Lourdes, pod hasłem „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”, po raz 27. obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego.

W tym roku centralne obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się w Kalkucie w Indiach, mieście św. Matki Teresy, założycielki zgromadzenia Misjonarek Miłości. W tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Chorego, papież Franciszek przypomina postać św. Matki Teresy, która uwidoczniła miłość Boga wobec ubogich i chorych. Nawiązując do tegorocznego hasła Światowego Dnia Chorego „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”, papież podkreśla, że są to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wysyłał apostołów do głoszenia Ewangelii, aby Jego Królestwo było propagowane „przez gesty bezinteresownej miłości”.

Centralna uroczystość w diecezji rzeszowskiej odbędzie się  w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 9.00. W ramach diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego bp Jan Wątroba, bp Edward Białogłowski i bp Kazimierz Górny w ciągu dziesięciu dni odwiedzą osiem placówek opiekuńczych i leczniczych.

 

8 lutego

– Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (bp Jan Wątroba)

 9 lutego

– Dom Pomocy Społecznej im. św. Ojca Pio w Chmielniku (bp Edward Białogłowski)

10 lutego

– Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie (bp Jan Wątroba)

– Szpital Specjalistyczny w Jaśle (bp Edward Białogłowski)

– Dom Pomocy Społecznej im. ks. Wojciecha Borowiusza w Cmolasie (bp Kazimierz Górny)

 11 lutego

– Centralne obchody Światowego Dnia Chorego w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej (bp Jan Wątroba)

– Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Rzeszowie (bp Kazimierz Górny)

 12 lutego

– Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie (bp Jan Wątroba)

17 lutego

Oddział Opieki Paliatywno-Hospicyjnej przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie (bp Jan Wątroba)

Księża dyrektorzy Caritas Diecezji Rzeszowskiej z okazji Światowego Dnia Chorego będą modlić się, m.in. z podopiecznymi Domu Spokojnej Starości „Leśniówka” w Turzy (11 lutego) i Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Rudzie k. Kamionki (12 lutego)

Na zdjęciu sakrament namaszczenia chorych w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, 11 lutego 2018 r. (tn)


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi