Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela zwykła – 07.02.2016 r.

 • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela zwykła – 07.02.2016 r.

 1. Dziś I-a niedziela miesiąca, wystawienie N.S. po południu o godz.15:30.

 1. W dniach 7-13 lutego br. przeżywamy 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 1. W środę 10 lutego br. rozpoczynamy 40 – dniowy okres WIELKIEGO POSTU – czasu przygotowania do Świąt Paschalnych przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego. Od Środy Popielcowej do 1 niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00 zapraszam.

 1. W Wielkim Poście bierzemy udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak: w piątek dla dzieci o godz. 16:30 i dla wszystkich o godz. 17:30 w Drodze Krzyżowej, oraz w niedzielę o godz. 15:30 w Gorzkich Żalach. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. W środę po Mszy św. wieczornej adoracja N.S. wynagradzająca za grzechy świata i w parafii. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Pasierb Emilii.

 1. W czwartek 11. lutego br. XXIII Światowy Dzień Chorego. O godz. 18:00 spotkanie kandydatów do s. bierzmowania z kl. III gimnazjum.


 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę z racji kolędy.


 1. W zakrystii lub w salce katechetycznej składamy ofiary na dokończenie ogrodzenia kościoła.


 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1)Rutkowska Danuta, 2)Kowalczyk Jolanta, 3)Laskowska Jadwiga, 4)Stysiał Wiesława, 5)Laskowski Łukasz, 6)Kulig Anna, 7)Dziadosz Marianna, 8)Dąbrowska Halina, 9)Bytnar Urszula, 10)Zdeb Monika.
  Grupa sprzątająca informuje w zakrystii, o której godzinie będzie sprzątać w pon. i sob., by można było otworzyć kościół.


 1. W okresie Wielkiego Postu zakazane jest przyozdabianie ołtarzy kwiatami. W czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu.


 1. Msze św. od jutra w dni powszednie o godz. 18:00. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16:30, Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17:30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15:30.


  INTENCJE MSZALNE – 08.02. – 14.02.2016 r.


  Niech Maryja Królowa wyprasza
  u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
  potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaPrzejdź do paska narzędzi