Ogłoszenia duszpasterskie 33 Niedziela zwykła 13.11.2016 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 33 Niedziela zwykła 13.11.2016 r.

1. Dziś 13 listopada zostanie zamknięty Jubileusz Miłosierdzia w kościołach stacjonarnych, a Rok Święty Miłosierdzia zakończy oficjalnie Ojciec Święty Franciszek 20 listopada, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zamknięciem Drzwi w Bazylice św. Piotra w Watykanie.

2. W piątek, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki naszej diecezji. W piątek o godz. 17:00 spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
W piątek 18 listopada w Rzeszowie  kościele św. J.S. Pelczara Msza św. o godz. 18:00 i spotkanie młodych z naszego dekanatu. Zapraszam do wzięcia udziału w tym comiesięcznym spotkaniu.

3. W tym tygodniu trzeci piątek miesiąca, Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzi Caritas Parafialny. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kamińskiej Zofii.

4. Trwa Nowenna przed Uroczystością Chrystusa Króla i Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W piątek 18 listopada dzień pokuty i postu, 19 listopada Uroczystości w Łagiewnikach z Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W niedzielę 20 listopada we wszystkich parafiach na wszystkich Mszach św. i w katedrze o godz. 12:00, z udziałem Akcji Katolickiej i KSM-u, Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

5. W następną niedzielę składka na ogrzewanie kościoła, bo trzecia niedziela miesiąca.

6. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na ogrodzenie kościoła. Bóg zapłać za dotychczasowe wpłaty.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę do sprzątania kościoła proszę następujące osoby:
1)Żołnierczyk Zofia, 2)Krzysztofa Zawadzka, 3)Anna Ruszel, 4)Agnieszka Bujniewicz, 5)Wilk Zofia, 6)Lis Jerzy, 7)Szubart Czesława, 8)Rałowska Jolanta, 9)Rałowski Maciej.

8. Składam serdeczne Bóg zapłać pani Marii Frączek za zakup dwóch ornatów do liturgii i dziś na sumie odprawię Msze św. w intencji pani Marii i wszystkich ofiarodawców z naszej parafii. (Maria Frączek sfinansowała również bramę wejściową na cmentarz!).

9. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Rafał Dominik Folger stan wolny, syn Artura i Bożeny Przybyło, zam. w parafii Albigowa z Natalią Teresą Plęs, stan wolny, córka Ryszarda i Jadwigii Szubart pochodząca z parafii Strażów. Zap. 1

10. W tygodniu wypominki o godz. 17:00 i Msza święta. We wtorek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy dla Intronizacji NSPJ w Naszej Parafii.

11. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:30 (na sumie) zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Poświęcone opłatki nasz Pan organista zgodnie z tradycją rozpocznie roznoszenie opłatków na stół wigilijny do wszystkich domów naszej parafii. Mamy nadzieję, że podobnie jak i w latach ubiegłych we wszystkich domach zostanie przyjęty z życzliwością. Przy okazji otrzymania opłatków składamy ofiary. Ofiara ta to /wynagrodzenie całoroczne/ i okazanie wdzięczności panu organiście za pracę wśród nas.
Pan organista zacznie roznosić opłatki: w sobotę /19 listopada br. / w godz. od 9:00 do ok. 19:00 od Kolonia-Krasne od nr domu 1063 /prawą stroną/ w stronę drogi E4 do nr 962 (p. Frączka) oraz z powrotem /lewą stroną/ od nr 373.
W niedzielę /20 listopada br. / w godz. od 12:00 do ok 16:00 od Strażów-Kamieniec – od nr 307/Delikatesy Centrum/ – (p. Laskowska)  i 310  prawą stroną do nr 327 (p. Barszczowscy) i z powrotem /lewą stroną/ od nr 328 do 342 oraz prawą stroną w stronę drogi E4 do Kolonia-Krasne do domu nr 351c.


Trasa Pana Organisty na sobotę 19.11.2016 r. od godz. 09:00 do ok. 19:00

Trasa Pana Organisty na Niedzielę 20.11.2016 r. od godz. 12:00 do ok. 16:00


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaźródło: youtube.com


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi