11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Strażowie

  • 0

11 listopada. Obchody Święta Niepodległości w Strażowie

W dniu 11 listopada 2016 r. w sołectwie Strażów obchodziliśmy 98 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Jak co roku na uroczystej Mszy świętej w kościele parafialnym p.w. NMP Królowej Polski i Św. Antoniego z Padwy w Strażowie oraz  przed pomnikiem “Grunwald” w Strażowie mieszkańcy zebrali się, by uczcić Święto Niepodległości. Uroczystościom towarzyszyła orkiestra dętą z OSP w Husowie

Na uroczystości przybyli zaproszeni goście, wśród nich byli Wójt Gminy Krasne, Przewodniczący Rady Gminy Krasne oraz delegacje: Radna Powiatu Rzeszowskiego, Sołtys sołectwa Strażów wraz z Radą Sołecką, Przedstawiciele Towarzystwa Społeczno-Kulturalne „STRAŻOWIANIE”, Dyrektor ZS w Strażowie wraz z uczniami i po raz pierwszy z Pocztem Sztandarowym ZS w Strażowie oraz przedstawiciele OSP w Strażowie z Pocztem Sztandarowym.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy świętej o godz. 9:00 w kościele parafialnym p.w. NMP Królowej Polski i Św. Antoniego z Padwy w Strażowie celebrowanej przez ks. Proboszcza Edwarda Wnęk i ks. Tadeusza Chmiel.

Po części religijnej uroczystości mieszkańcy Strażowa i zaproszeni goście w uroczystym korowodzie prowadzonym przez orkiestrę dętą z OSP w Husowie udali się pod pomnik “Grunwald” w Strażowie. Tam uroczystości rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego, po czym Pan Grzegorz Rejman odczytał nazwiska poległych w obronie Polski oraz przybliżył historię dążenia naszego kraju do odzyskania niepodległości. Następnie Wójt Gminy Krasne w krótkim przemówieniu odniósł się do obchodów Święta Niepodległości.

W dalszej kolejności delegacje: Przedstawicieli Urzędu Gminy Krasne, Radna Powiatu Rzeszowskiego,  Dyrektor wraz z uczniami ZS w Strażowie,  Sołtys wraz z Radą Sołecką Strażów, Towarzystwa Społeczno-Kulturalne „STRAŻOWIANIE”, OSP w Strażowie złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem, oddając hołd walczącym za Ojczyznę.

Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem pieśń „Boże, coś Polskę” oraz krótkim zaprezentowaniem pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej OSP z Husowa – “Wojenko, Wojenko”, “Przybyli ułani pod okienko”, “Legiony to żołnierska nuta”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Obchodach Święta Niepodległości w Strażowie

« 1 z 3 »

 

 

 

 

 

 

 


Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

Od 15 sierpnia 2020 r. Matki Boskiej Zielnej w kościele parafialnym Msze św. w niedzielę i święta będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00.

 

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na lipiec 2020 brzmi:Intencja powszechna – Nasze rodziny Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.