Ogłoszenia duszpasterskie 32 Niedziela zwykła – 12.11.2017r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 32 Niedziela zwykła – 12.11.2017r.

1. Dziś modlimy się za Kościół Prześladowany i zbieramy ofiary do puszek dla Kościoła na Bliskim Wchodzie po Mszach świętych.

2. We wtorek Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy dla Intronizacji NSPJ za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

3. W tym tygodniu różaniec prowadzi róża Rydzik Anny.

4. W tym tygodniu w piątek koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzi Caritas Parafialny.

5. W sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózki patronki diecezji.

6. W niedzielę 19 listopada przeżywać będziemy pierwszy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Składka na ogrzewanie kościoła bo trzecia niedziela miesiąca. Po mszy św. Puszka jako ofiara jesienna na WSD w Rzeszowie, zamiast płodów rolnych. Bądźmy ofiarni. Modlimy się w intencji kleryków z naszej parafii przygotowujących się do Sakramentu Kapłaństwa.

7. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie przesyła podziękowania dla parafian – darczyńców, za obfite dary płodów rolnych wyrażając troskę o los ludzi ubogich.

8. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na cele parafialne. Dotychczasowym ofiarodawcom składamy bóg zapłać.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Maria Lecka, 2)Dorota Wisz, 3)Agnieszka Ruman, 4)Roman Puziewicz, 5)Bogusława Kuźniewska, 6)Józef Kiwała, 7)Anna Misiewicz, 8)Iwona Mazur, 9)Wiktoria Bieda.

10. W tygodniu o godz. 17:00 wypominki i Msza święta, w niedzielę o godz. 15:45 wypominki i Msza święta. Zapraszam. Na sumie w przyszłą niedzielę Chrzest dziecka.

11. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:30 (na sumie) zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Poświęcone opłatki nasz Pan organista zgodnie z tradycją rozpocznie roznoszenie opłatków na stół wigilijny do wszystkich domów naszej parafii. Mamy nadzieję, że podobnie jak i w latach ubiegłych we wszystkich domach zostanie przyjęty z życzliwością. Przy okazji otrzymania opłatków składamy ofiary. Ofiara ta to /wynagrodzenie całoroczne/ i okazanie wdzięczności panu organiście za pracę wśród nas.
Pan organista zacznie roznosić opłatki: w sobotę /18 listopada br. / w godz. od 9:00 do ok. 19:00 od Kolonia-Krasne od nr domu 1063 /prawą stroną/ w stronę drogi E4 do nr 962 (p. Frączka) oraz z powrotem /lewą stroną/ od nr 373.
W niedzielę /19 listopada br. / w godz. od 12:00 do ok 16:00 od Strażów-Kamieniec – od nr 307/Delikatesy Centrum/ – (p. Laskowska)  i 310  prawą stroną do nr 327 (p. Barszczowscy) i z powrotem /lewą stroną/ od nr 328 do 342 oraz prawą stroną w stronę drogi E4 do Kolonia-Krasne do domu nr 351c.


Trasa Pana Organisty na sobotę 18.11.2017 r. od godz. 09:00 do ok. 19:00

Trasa Pana Organisty na Niedzielę 19.11.2017 r. od godz. 12:00 do ok. 16:00


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Obchody Święta Niepodległości w Strażowie

Kino Zorza w Rzeszowie zaprasza w listopadzie na Festiwal Filmów Chrześcijańskich „Arka”. Będzie można obejrzeć osiem nigdy dotąd nie pokazywanych w naszym kraju filmów, m.in. „Sprawa Chrystusa” (pokaz przedpremierowy), „Ziemia bezdomnych” (po filmie spotkanie z reżyserem) czy „Życie brata Rogera”.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie