Ogłoszenia duszpasterskie 24 Niedziela zwykła – 12.09.2021r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 24 Niedziela zwykła – 12.09.2021r.

1. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w sobotę święto św. Stanisława kostki.

2. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Romana Buk.

3. W środę od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej. Po Mszy św. spotkanie młodzieży z kl. VIII z całej parafii w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.

4. W czwartek po Mszy św. spotkanie rodziców z klasy III komunijnej.

5. W piątek po Mszy św. spotkanie młodzieży, która w październiku przyjmie sakrament Bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Proszę przynieść indeksy.

6. Młodzież z parafii z klasy VII, która nie ma jeszcze indeksów do sakramentu Bierzmowania, a będzie przygotowywać się w Strażowie do Bierzmowania, proszę przyjść do zakrystii po ich odbiór.

7. W ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc dla Afgańczyków zebrano kwotę 1270 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, składka na potrzeby parafii (w ostatnim czasie odnowiono, przemalowano na zewnątrz stacje Drogi Krzyżowej czy Krzyż Misyjny, naprawiono urządzenie do wyświetlania pieśni, zapłacono razem 6380 zł. Bądźmy ofiarni. To też niedziela środków społecznego przekazu, składka po Mszy św. do puszek na radio Via.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Lidia Jachowicz 2)Zofia Jachowicz 3)Anna Gunia 4)Domaradzki Piotr 5)Karolina Grendysa 6)Zofia Barszczowska 7)Krystyna Gunia 8)Bogusława Panek 9)Urszula Wisz 10)Małgorzata Strzemecka 11)Buszta I Nowi Mieszkańcy.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia.


Intencje mszalne od 13-19.09.2021 r.

ZAPOWIEDŹ MĘKI CHRYSTUSA EWANGELIA

Relikwie kard. Stefana Wyszyńskiego w naszej diecezji

KOMUNIKATY KURII – 24. Niedziela Zwykła, 12.09.2021 r.

Przebieg liturgii z obrzędem beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej

Abp Polak o kard. Wyszyńskim: Prymasowskie nauczanie ożywiało ducha narodu

Papież do Polaków: Niech wspierają was wasi wielcy święci błogosławieni!

Uroczystość beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego i matki Czackiej

“Połączyła ich świętość”. List polskich biskupów z okazji beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i m. Czackiej

Nowenna do Opatrzności Bożej z kard. Stefanem Wyszyńskim i Matką Elżbietą Czacką


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Przejdź do paska narzędzi