Ogłoszenia duszpasterskie 17 Niedziela zwykła – 26.07.2020r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 17 Niedziela zwykła – 26.07.2020r.

1. Po mszy św. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych oraz zbiórka do puszek ofiar dla MIVA Polska na zakup środków transportu dla misjonarzy 1 gr za 1 km – akcja św. Krzysztof.

2. Zbliża się miesiąc sierpień czas ważnych wydarzeń historycznych. W tym roku będzie obchodzona 100 rocznica „Cudu nad Wisłą” czyli zwycięskiej bitwy warszawskiej i powstrzymania nawały bolszewickiej oraz 40. rocznica porozumień sierpniowych z 1980 r., które otworzyły drogę do pełnej wolności w naszej Ojczyźnie. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych, składka na działalność radia Maryja i TV Trwam.

4. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kawy Józefy.

5. W przyszłą niedzielę 2 VIII możliwość uzyskania odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami:

1) Pobożne nawiedzenie bazyliki, sanktuarium lub kościoła parafialnego, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga;
2)s akrament pokuty (może być przyjęty wcześniej);
3)komunia św.;
4)modlitwa w intencji Ojca Świętego.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Elżbieta Rosińska, 2)Bożena Lew, 3)Aneta Gancarz, 4)Grażyna Krupa, 5)Anna Dudek, 6)Krzysztof Tama, 7)Grzegorz Chytry, 8)Maria Jastrząb, 9)Maria Panek, 10)Ewa Trojanowska.

7. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, we wtorek i czwartek tylko o godz. 7:00, w środę o godz. 7:00 i 18:00. Zapraszam.

Intencje mszalne 27.07 – 02.08.2020r.


 


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.


 


Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

Od 15 sierpnia 2020 r. Matki Boskiej Zielnej w kościele parafialnym Msze św. w niedzielę i święta będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00.

 

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na lipiec 2020 brzmi:Intencja powszechna – Nasze rodziny Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.