KOMUNIKATY KURII – 17. Niedziela Zwykła, 26.07.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 17. Niedziela Zwykła, 26.07.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Zbliża się sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń historycznych. W tym roku w sposób szczególny będzie obchodzona 100. rocznica „Cudu nad Wisłą” czyli zwycięskiej bitwy warszawskiej i powstrzymania nawały bolszewickiej oraz 40. rocznica porozumień sierpniowych z 1980 r., które otworzyły drogę do pełnej wolności w naszej Ojczyźnie. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.

2. Od 1 czerwca br. obowiązuje nowe prawo dotyczące przygotowania do małżeństwa, a także nowe formularze, w tym m.in. protokołu przedślubnego. Prosimy o stosowanie się do tych przepisów i stosowanie odpowiednich formularzy w korespondencji z kurią. Wszystkie formularze dostępne są  pod adresem: Druki

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

Od 15 sierpnia 2020 r. Matki Boskiej Zielnej w kościele parafialnym Msze św. w niedzielę i święta będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00.

 

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na lipiec 2020 brzmi:Intencja powszechna – Nasze rodziny Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

Zapraszamy na strony: