KOMUNIKATY KURII – 17. Niedziela Zwykła, 26.07.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 17. Niedziela Zwykła, 26.07.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Zbliża się sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń historycznych. W tym roku w sposób szczególny będzie obchodzona 100. rocznica „Cudu nad Wisłą” czyli zwycięskiej bitwy warszawskiej i powstrzymania nawały bolszewickiej oraz 40. rocznica porozumień sierpniowych z 1980 r., które otworzyły drogę do pełnej wolności w naszej Ojczyźnie. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.

2. Od 1 czerwca br. obowiązuje nowe prawo dotyczące przygotowania do małżeństwa, a także nowe formularze, w tym m.in. protokołu przedślubnego. Prosimy o stosowanie się do tych przepisów i stosowanie odpowiednich formularzy w korespondencji z kurią. Wszystkie formularze dostępne są  pod adresem: Druki


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2020 brzmi:Intencja powszechna: Sztuczna inteligencja. Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia..