Ogłoszenia duszpasterskie 17 Niedziela zwykła – 24.07.2016 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 17 Niedziela zwykła – 24.07.2016 r.

1. Jutro 25 lipca święto św. Jakuba Apostoła, odpust w Krzemienicy i dawne wspomnienie św. Krzysztofa. Dziś błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i modlitwy w intencji kierowców, by owocnie służyli bliźniemu i uniknęli wypadków. Po mszach świętych zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy organizowane przez MIVA Polska.

2. We wtorek 26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP.Oficjalne rozpoczęcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Od środy do niedzieli (27 – 31 lipca) będzie w Polsce Ojciec Święty Franciszek. Program Wizyty. papaogólne

3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Ruszel Bożena, 2)Rąb Bernadetta, 3)Chmiel Ewa, 4)Krauz Małgorzata, 5)Kula Janina, 6)Kawalec Lucyna, 7)Kula Elżbieta, 8)Skrobacz Teresa.

4. Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na ogrodzenie kościoła.

5. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
1.Mariusz Grzegorz Hipnar syn Adama i Lucyny słowik, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Sabiną Sylwią Tama córka Franciszka i Marii Kurcek, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. zap. II.

2.Grzegorz Jaworski syn Stanisława i Marii, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów,  z Anną Janik córka Adama i Małgorzaty, stan wolny, ur. w Dębicy, zam. w Rzeszowie, Parafia Św. Józefa Kalasancjusza. zap. I

6. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, we wtorek i w czwartek tylko rano o godz. 7:00. Zapraszam.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


źródło: youtube.com


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi