Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019r.

1. Dziś GORZKIE ŻALE, o godz. 15:30 z kazaniem pasyjnym i Msza św. Składka z gorzkich żali na dekorację i kwiaty do Bożego grobu.

2. We czwartek o godz. 17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Haliny Kłęk.

3. W II niedzielę Wielkiego Postu 17 marca będziemy przeżywać dzień modlitwy, postu, solidarności z misjonarzami pod hasłem: „Misjonarze Mocą Ducha”. Zbiórka pieniężna po Mszach świętych na rzecz dzieła pomocy misjonarzom AD Gentes.

4. W wielkim poście podejmijmy uczynki miłosierdzia: „Post, Modlitwę i Jałmużnę” Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje skarbonki „Jałmużna Wielkopostna” dla rodzin, do zbierania datków na rzecz biednych, leczenie chorych dzieci. Zebrane ofiary będziemy składać do kosza przed ołtarzem w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Są też do nabycia u pań z Caritas Parafialnego baranki wielkanocne (w cenie 5 zł) jako symbol troski o ubogich.

5. W przyszłą niedzielę bo to trzecia niedziela miesiąca składka na potrzeby parafii – ogrzewanie kościoła, do tej pory rachunki za samo ogrzewanie kościoła od X.2018 r. – II.2019 r. (lutego) wyniosły 6.327 zł.

W najbliższym czasie trzeba wpisać cmentarz parafialny do ksiąg wieczystych, następnie przymierzamy się do poprawienia ogrodzenia na cmentarzu, dlatego proszę o wpłaty w zakrystii lub na konto parafialne ofiar na cele parafialne.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Marta Majerska, 2)Bożena Krzyżańska, 3)Renata Płoch, 4)Tomasz Węgrzyn, 5)Danuta Kuraś, 6)Aleksandra Rapiej, 7)Wanda Gancarz, 8)Anna Kania, 9)Elżbieta Biały, 10)Damian Cebulak.

7. W piątek DROGA KRZYŻOWA dla dzieci o godz. 16:30, dla wszystkich o godz. 18:00 i Msza św. w tygodniu Msze św. o godz. 18:00, ale w środę i w sobotę o godz. 7:00 i 18:00.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


 


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi