Niedziela misyjna

  • 0

Niedziela misyjna

Category : Komunikaty Kurii

Niedziela, 22 października br. to Niedziela Misyjna rozpoczynająca tydzień modlitw za misje i misjonarzy.

„Misje sercem Kościoła” to temat najnowszych materiałów liturgicznych na Tydzień Misyjny 2023 r., przygotowanych przez Papieskie Dzieła Misyjne.

Każdego roku w trzecią niedzielę października przeżywamy Światowy Dzień Misyjny oraz następujący po nim Tydzień Misyjny. Jest to czas intensywnego zaangażowania na rzecz tych, którzy jeszcze nie słyszeli Dobrej Nowiny o Zbawicielu oraz wzmożonej animacji w parafiach, szkołach, seminariach czy zgromadzeniach zakonnych.

„Potrzeba pilnych działań misyjnych Kościoła w sposób naturalny zakłada coraz ściślejszą współpracę misyjną wszystkich jego członków na każdym szczeblu” – napisał papież Franciszek w Orędziu na Światowy Dzień Misyjny 2023.

Tegoroczne materiały liturgiczne pod hasłem „Misje sercem Kościoła” mają przypomnieć wszystkim ochrzczonym, że im bliżej jesteśmy serca Jezusa, tym bardziej w centrum Kościoła. „Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas teksty, modlitwy, rozważania oraz multimedia będą dobrym impulsem rozpoczynającym współpracę misyjną” – napisał we wprowadzeniu ks. dr Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM.


Przejdź do paska narzędzi