Komunikaty Kurii – XVIII Niedziela Zwykła, 31.07.2016 r.

  • 0

Komunikaty Kurii – XVIII Niedziela Zwykła, 31.07.2016 r.

Category : WYDARZENIA

KOMUNIKATY KURII – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 31.07.2016 r.

1. W miesiącu sierpniu w szczególny sposób chcemy modlić się i angażować w różne dzieła służące trosce o trzeźwość. Zachęćmy wiernych do wpisów w Parafialnej Księdze Trzeźwości i w Internetowej Księdze Trzeźwości dostępnej na Facebooku. Duszpasterstwo trzeźwości zaprasza na następujące wydarzenia:
a) 4 sierpnia, BŁĘDOWA TYCZYŃSKA, budynek starej szkoły obok kościoła, wykład na temat uzależnień – lekarz Tadeusz Boratyn, godz.18:00
b) 5-7 sierpnia, DĘBOWIEC, XIX Spotkania Trzeźwościowe, informacje: tel. 694 283 346 oraz www.centrum.saletyni.pl
c) 16 sierpnia LIPINKI, Pielgrzymka Trzeźwościowa do Sanktuarium Matki Bożej, 10:30 Różaniec, 11:00 Msza św., informacje ks. Wacław Śliwa, tel. 13 44 77 045
d) 26 sierpnia, RZESZÓW, godz. 20:30 różaniec w Radio Via prowadzony przez duszpasterza trzeźwości i anonimowych alkoholików
e) 26-28 sierpnia, BIECZ, XXVIII Biecki Abstynencki Rajd Samochodowo – Turystyczny, zapisy Marek tel. 603 599 418
f) 29 sierpnia RZESZÓW, IX Marsz Trzeźwości, rozpoczęcie o 18:00 Mszą św. w kościele św. Krzyża i przemarsz do rynku
g) w każdy piątek o 17:00, RZESZÓW, 35-203, ul. Siemieńskiego 17, Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień pokój nr 10, tel. 17 861 16 40, wykład na temat uzależnień – lekarz Tadeusz Boratyn

2. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o gorącej modlitwie za Polskę.

3. Zapraszamy na uroczyste obchody upamiętniające 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia 2016 roku w Rzeszowie. W programie: 17:00 Godzina „W” – uroczysty Apel Poległych i składanie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów, przy ul. F. Chopina; 18:00 – Msza św. w intencji poległych i pomordowanych Powstańców Warszawskich oraz ludności cywilnej Warszawy – kościół pw. św. Krzyża w Rzeszowie, przy ul. 3 Maja.

4. Zapraszamy na Festiwal Patriotyczny na Rynku w Rzeszowie, 1 sierpnia. Rozpoczęcie o godz. 15.35, następnie występy orkiestr i zespołów, o godz. 18.30 występ Jana Pietrzaka, a po nim Maleo Reggae Rockers – Panny Wyklęte i Tadeusz Polkowski (Tadek). W programie także wiele innych atrakcji.

5. W czwartek, 4 sierpnia br. wyruszy Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki będzie miała miejsce przy Rzeszowskiej Farze o godz. 6.30. Zapraszamy do udziału i duchowego towarzyszenia pielgrzymom, także za pośrednictwem Radia Via i modlitwy w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, codziennie o godz. 20.30.

6. Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie zaprasza na odpust w dniach 4-7 sierpnia. W niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 11.00 suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby.

7. Zapraszamy na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcamy do przygotowania wieńców i delegacji z parafii. Prosimy w tym czasie nie organizować innych dożynek czy uroczystości. Przesyłamy plakat.

8. Regionalne Centrum Krwiodawstwa zwraca się z prośbą do wiernych o honorowe oddawanie krwi (osoby w wieku 18-65 lat, z dowodem tożsamości i po lekkim śniadaniu). Krew można oddawać w Centrum Krwiodawstwa (Rzeszów, ul. Wierzbowa 14), w Oddziałach Terenowych i na wyjazdach ekip: w Rzeszowie na Rynku (1 sierpnia) i na placu Galerii Milenium Hall (12 sierpnia), w Przybówce w Gimnazjum (6 sierpnia), w Ropczycach przy ul. Kolejowej 24 (9 sierpnia), w Strzyżowie w Domu Kultury Sokół (24 sierpnia), w Tarnowcu na stadionie (28 sierpnia), w Rzeszowie na parkingu Dworca PKP (29 sierpnia).


Przejdź do paska narzędzi