KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Bożego Narodzenia, 25.12.2022 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Bożego Narodzenia, 25.12.2022 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. We wtorek, 27 grudnia, w liturgiczne święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty przypada dzień Imienin Pasterza naszej diecezji, Biskupa Jana Wątroby. Polecajmy dostojnego Solenizanta w naszych modlitwach opiece Bożej za wstawiennictwem Bogarodzicy i świętego Patrona. W tym dniu w katedrze rzeszowskiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Po niej będzie możliwość składania życzeń.

2. 28 grudnia br. (środa) odbędzie się w Rzeszowie XIX Rzeszowski Marsz za Życiem w Święto Młodzianków Męczenników. Rozpoczęcie przy Pomniku Dzieci Nienarodzonych na Starym Cmentarzu o godz. 17.00. Następnie przemarsz do Bazyliki oo. Bernardynów, gdzie o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Seniora Kazimierza Górnego. Zapraszamy do udziału.

3. Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie obędzie się w Niedzielę Chrztu Pańskiego 8 stycznia 2023 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie (dla rejonu rzeszowskiego) – rozpoczęcie o godz. 10.00. oraz w sobotę 7 stycznia 2023 r. w Tarnowcu (dla rejonu jasielsko-gorlickiego) – rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 14.30. Prosimy o przekazanie zaproszenia członkom Stowarzyszenia oraz zachętę do udziału w tym wydarzeniu.

Wszystkim Czcigodnym Kapłanom oraz Wiernym Świeckim w imieniu pracowników Kurii Diecezjalnej i Sądu Biskupiego w Rzeszowie składam najserdeczniejsze życzenia błogosławionych, pełnych pokoju i chrześcijańskiej nadziei Świąt Bożego Narodzenia!    


Przejdź do paska narzędzi