Komunikaty Kurii – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, 02.02.2020 roku

  • 0

Komunikaty Kurii – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, 02.02.2020 roku

Category : Komunikaty Kurii

1. Zapraszamy Osoby Życia Konsekrowanego do udziału w centralnej Uroczystości Dnia Życia Konsekrowanego, która odbędzie się w katedrze rzeszowskiej w niedzielę, 2 lutego o godz. 12.00 pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Liturgia rozpocznie się w dolnym kościele obrzędem poświęcenia świec, po czym procesjonalnie przejdziemy do katedry. Podczas Eucharystii zostaną odnowione śluby zakonne. Po Eucharystii spotkanie w Sali Papieskiej.

2. Od 8 lutego br. diakoni rozpoczynają praktykę duszpasterską w różnych parafiach naszej diecezji. Jest to bardzo ważny etap przygotowania do przyjęcia święceń prezbiteratu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie organizuje kurs dla fotografów i kamerzystów kościelnych. Informacje dotyczące kursu oraz zapisy przyjmowane są w sekretariacie Instytutu, ul. Witolda 11a, 35-302 Rzeszów, tel. 17 871 24 03, e-mail: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl.


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi