Komunikaty Kurii – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, 02.02.2020 roku

  • 0

Komunikaty Kurii – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, 02.02.2020 roku

Category : Komunikaty Kurii

1. Zapraszamy Osoby Życia Konsekrowanego do udziału w centralnej Uroczystości Dnia Życia Konsekrowanego, która odbędzie się w katedrze rzeszowskiej w niedzielę, 2 lutego o godz. 12.00 pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Liturgia rozpocznie się w dolnym kościele obrzędem poświęcenia świec, po czym procesjonalnie przejdziemy do katedry. Podczas Eucharystii zostaną odnowione śluby zakonne. Po Eucharystii spotkanie w Sali Papieskiej.

2. Od 8 lutego br. diakoni rozpoczynają praktykę duszpasterską w różnych parafiach naszej diecezji. Jest to bardzo ważny etap przygotowania do przyjęcia święceń prezbiteratu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie organizuje kurs dla fotografów i kamerzystów kościelnych. Informacje dotyczące kursu oraz zapisy przyjmowane są w sekretariacie Instytutu, ul. Witolda 11a, 35-302 Rzeszów, tel. 17 871 24 03, e-mail: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2019 brzmi:Intencja powszechna: o komunikację i pojednanie. Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania..

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie