Komunikaty Kurii – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 12.04.2020 roku

  • 0

Komunikaty Kurii – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 12.04.2020 roku

Category : Komunikaty Kurii

1. Władze państwowe przedłużyły obowiązujące rygory sanitarne do 19 kwietnia br. W związku z tym w Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny obowiązuje limit 5 uczestników liturgii nie licząc celebransa i koniecznej asysty.

2. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 rano TVP Rzeszów przeprowadzi transmisję Mszy Świętej Rezurekcyjnej z bazyliki OO. Bernardynów w Rzeszowie. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 18.00 TVP Rzeszów wyemituje film dokumentalny pt. „Sutanna i menażka” opowiadający o księżach, którzy odbywali służbę w Ludowym Wojsku Polskim w okresie PRL-u. Autorem filmu jest ks. Józef Brzostowski. Zachęcamy do oglądania.

3. Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi do 17 kwietnia br. pozostaną zamknięte dla interesantów. Sprawy konieczne i pilne będzie można jak do tej pory załatwiać telefonicznie, przez internet lub pocztą tradycyjną.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi