Komunikaty Kurii – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 12.01.2020 roku

  • 0

Komunikaty Kurii – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 12.01.2020 roku

Category : Komunikaty Kurii

1. 19 stycznia obchodzimy uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona diecezji rzeszowskiej. Z tej racji, w dniu 18 stycznia (sobota), o godz. 18.00 w katedrze rzeszowskiej zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Pamiętajmy w modlitwie o naszej wspólnocie diecezjalnej.

2. W dniach 18 – 25 stycznia br. przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie, w czwartek, 23 stycznia, o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o jedność chrześcijan. Zapraszamy do uczestnictwa.

3. Zapraszamy siostry zakonne do udziału w spotkaniu formacyjnym, które odbędzie się w poniedziałek (13.01) u OO. Bernardynów w Rzeszowie. Spotkanie rozpocznie konferencja pt. “Eucharystia – Adoracja Najświętszego Sakramentu” o godz. 9.00.

4. Katolicka grupa odnowy w Duchu Świętym Miriam zaprasza na kolejny wieczór charyzmatyczny z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała w DD Tabor w dniu 15 stycznia na godz. 18.00.

5. Podkarpacka Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w sobotę 18 stycznia 2020 roku w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. Początek o godzinie 12.00.

6. Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie odbędzie się w sobotę 18 stycznia 2020 r. w Tarnowcu (dla rejonu jasielsko-gorlickiego) – rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 14.00.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie