KOMUNIKATY KURII – III Niedziela Wielkiego Postu, 12.03.2023 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – III Niedziela Wielkiego Postu, 12.03.2023 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W związku z atakami na osobę św. Jana Pawła II przewodniczący KEP, arcybiskup Stanisław Gądecki wydał specjalne oświadczenie.

Przewodniczący KEP: Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć dziedzictwa Jana Pawła II

Oświadczenie Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski

2. Wszystkich Księży Dziekanów i Wicedziekanów informuję, że Kongregacja Dziekańska z Biskupem Ordynariuszem odbędzie się 17 kwietnia br. (poniedziałek) o godz. 10.00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Natomiast indywidualne spotkania z Biskupem Ordynariuszem Księży Dziekanów z dekanatów, w których w tym roku nie ma wizytacji biskupiej, zostały zaplanowane na dni: 8, 10 i 11 maja 2023 r. Proszę do tego czasu przeprowadzić wizytacje dziekańskie w swoich dekanatach. Szczegółowy harmonogram spotkań indywidualnych zostanie przekazany Księżom Dziekanom podczas kongregacji kwietniowej.

3. W poniedziałek 13 marca 2023 r. odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla sióstr zakonnych u OO. Bernardynów w Rzeszowie. Początek o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Kazimierz Górny.

4. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do udziału w pielgrzymce na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w dniach od 30 lipca do 12 sierpnia 2023 r. Liczba miejsc jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Szczegóły i zapisy na stronie www.mlodziez.rzeszow.pl.

5. Bardzo proszę, aby w ogłoszeniach parafialnych oraz na stronie internetowej parafii poinformować o planowanych obchodach 30-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej. Odbędą się one w dniu 22 kwietnia 2023 r. w Rzeszowie. Zarząd KSM zaprasza do udziału w jubileuszu wszystkich duchownych i świeckich, którzy byli związani z KSM. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.ksm.rzeszow.pl. Potwierdzenie udziału należy przesłać do 20 marca br. na adres: biuro@rzeszow.ksm.org.pl.

6. Dla wszystkich parafii naszej diecezji przekazana zostaje broszura zatytułowana „Sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie miejscem formacji sumień. Znajdują się tam opublikowane kazania wygłoszone w związku z ogłoszeniem Sanktuarium św. Józefa oraz opis figury. Jeśli któraś z parafii chciałaby nabyć większą ilość egzemplarzy wspomnianej publikacji, prosimy o kontakt telefoniczny. Zapraszamy do sanktuarium św. Józefa kapłanów pielgrzymujących ze swoimi parafianami do wielu cudownych miejsc. Jeśliby któryś z kapłanów planował dzień skupienia dla bierzmowanych, grup duszpasterskich (bez noclegu), to Sanktuarium dysponuje zapleczem lokalowym, sceną (jako miejscem spotkań lub występów), miejscem na grilla oraz przestrzenią do zabaw integracyjnych.


Przejdź do paska narzędzi