Komunikaty Kurii – II Niedziela Adwentu, 10.12.2023 r.

  • 0

Komunikaty Kurii – II Niedziela Adwentu, 10.12.2023 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W związku ze zmianami personalnymi istnieje konieczność przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Rady Kapłańskiej w tych dekanatach, które utraciły w niej swoich przedstawicieli. Zwracam się z prośbą do księży dziekanów o przeprowadzenie tych wyborów przed świętami Bożego Narodzenia i przekazanie do Kurii informacji o tym, kto został wybrany.

2. W niedzielę 10 grudnia 2023 r. przeżywamy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Pamiętajmy w modlitwie o sześciu misjonarzach z naszej diecezji pracujących na tych terenach.  Z tej okazji prosimy o zorganizowanie zbiórki do puszek, z której ofiary należy przekazać do Referatu Misyjnego lub przesłać na konto 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

3. Dyrektor Katolickiego Radia VIA, w imieniu diecezjalnej rozgłośni, przekazuje do wszystkich parafii kalendarz radiowy na 2024 rok. Jednocześnie zwraca się z prośbą o modlitwę w intencji radia i osób, które w nim pracują, a także o systematyczną promocję radia, które rozpoczęło 30. rok swojego istnienia.

4. Duszpasterstwo Służby Liturgicznej zaprasza na Ferie z LSO. Podczas ferii woj. podkarpackiego w domu rekolekcyjnym w Kotani odbędą się kursy: lektorski (28.01 – 03.02.2024 r.) i animatorski (04-10.02.2024 r.). W dniach 18-24.02.2024 wspólnie z KSM Diecezji Rzeszowskiej w Domu Rekolekcyjnym im. bł. Karoliny Kózkówny w Rzeszowie odbędzie się kurs animatorsko-lektorski dla ministrantów i lektorów z województwa małopolskiego. Zapisy przez system LSO -> https://lso.rzeszow.pl/lso-db. Więcej informacji tel.  727-448-079 (cer. Damian Woliński – prosimy dzwonić po godz. 15:00) lub www.lso.rzeszow.pl.

5. W tym roku mija 25 lat wydawania gazetki ministranckiej „Króluj nam Chryste”. Z tej okazji Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza przygotowało bezpłatny, dwusetny numer jubileuszowy, który w tym tygodniu zostanie wysłany do każdej parafii naszej diecezji. Prosimy o przekazanie ministrantom i lektorom. Gdyby, któryś z księży chciał zamówić większą ilość prosimy o kontakt 697-333-539.

6. KSM Diecezji Rzeszowskiej zaprasza młodzież na „Ferie z Bogiem” w lutym 2024 r. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej www.ksm.rzeszow.pl.

7. Męska Grupa św. Andrzeja Boboli zaprasza na adwentowe rekolekcje dla mężczyzn. Rekolekcje odbywać się będą w dniach 13-15 grudnia br. o godz. 19.30 w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie (ul. 3-go Maja 20). Rekolekcje poprowadzi ks. Damian Bolka.

8. Katolicka wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam, zaprasza na kolejny wieczór charyzmatyczny, który odbędzie się 13.12.2023 r. o godz. 18.00 w DD Tabor w Rzeszowie. W programie: konferencja, Msza św., modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie duszy, ciała i psychiki.

9. Tych kapłanów, którzy jeszcze tego nie zrobili bardzo proszę, żeby do końca grudnia przesłali do Kurii Diecezjalnej zaświadczenia o przeżytych rekolekcjach kapłańskich.z


Przejdź do paska narzędzi