KOMUNIKATY KURII – 33. Niedziela Zwykła, 14.11.2021 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 33. Niedziela Zwykła, 14.11.2021 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. „Podstawowym priorytetem kapłana jest jego osobista relacja z Chrystusem rozwijana w licznych momentach milczenia i modlitwy” (Dyrektorium o posłudze i życiu prezbiterów, 51). Wszystkich kapłanów zapraszamy do uczestnictwa w adwentowym dniu skupienia, według następującego porządku: sobota 27.11.2021 – godz. 10.00 – sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim, godz. 14.00 – Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu; poniedziałek 29.11.2021 – godz. 15.00 – Dom Diecezjalny Tabor, godz. 19.00 – Dom Diecezjalny Tabor.

2. W nawiązaniu do przeżytej ostatnio kongregacji kapłańskiej, zachęcamy księży do promowania czasopisma Apostolstwo Chorych wśród parafian. Bliższe informacje można uzyskać u ks. Wojciecha Bartoszka – Krajowego Duszpasterza Apostolstwa Chorych – numer telefonu: 608 472 929.

3. Przypominamy, że spotkanie formacyjne dla Sióstr Zakonnych w najbliższy poniedziałek, 15 listopada br., będzie miało charakter pielgrzymki do Komańczy, miejsca uwięzienia bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wyjazd autokarem z parkingu przy kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie o godz. 8.00, powrót ok. 16.00.

4. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przesłała do parafii tzw. “torby miłosierdzia” – do przekazania parafianom jako forma pomocy potrzebującym z okazji V Światowego Dnia Ubogich (14 listopada).

5. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę, 21 listopada 2021 r., we wszystkich kościołach i kaplicach, na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej. Prosimy o przeprowadzenie tej zbiórki do puszek i przesłanie zebranych środków na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Zostaną one przeznaczone na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych  oraz jako pomoc tym uchodźcom, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

6. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do udziału w 36. Światowym Dniu Młodzieży przeżywanym w diecezjach. Decyzją papieża Franciszka został on przeniesiony z Niedzieli Palmowej na Niedzielę Chrystusa Króla. Tegoroczny ŚDM będziemy przeżywać pod hasłem „Wstań świadczyć jak Karolina”. Składać się będą na niego trzy wydarzenia: 1) w dniach 18, 19 lub 20 listopada prosimy zorganizować czuwanie modlitewne młodzieży z parafii lub dekanatu (pomoce w załącznikach); 2) w niedzielę, 21 listopada br. o godz. 12, w rzeszowskiej katedrze Msza św. z przyrzeczeniami nowych członków KSM; 3) po Eucharystii rozpoczęcie inicjatywy PORT 10 – „Jedziemy do Lizbony 2023”.

7. W ramach Światowego Dnia Młodzieży, duszpasterze diecezjalni zapraszają na “Czuwanie przed Uroczystością Chrystusa Króla” w sobotę, 20 listopada br. o godz. 19.30 do kościoła św. Mikołaja w Rzeszowie.

8. Instytut Teologiczno-Pastoralny, Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie, Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na XI Seminarium Organowe dla Organistów, Dyrygentów, Muzyków kościelnych, które odbędzie się 27 listopada 2021 r. w Rzeszowie, w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. Początek godz. 9.00. Zakończenie ok. 14.30.


Przejdź do paska narzędzi