KOMUNIKATY KURII – 32. Niedziela Zwykła, 07.11.2021 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 32. Niedziela Zwykła, 07.11.2021 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. 13.11.2021 r. o godz.10.00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby odbędzie się spotkanie Rady Kapłańskiej Diecezji Rzeszowskiej. W programie m.in. omówienie kwestii wprowadzenia diakonatu stałego w naszej diecezji, a także kwestii związanych z organizacją struktury parafialnej diecezji i budową kościołów oraz spraw statutowych. Będzie czas na dyskusję i wolne wnioski.

2. Spotkanie Rady Ekonomicznej Diecezji Rzeszowskiej odbędzie się również w sobotę, 13.11.2021 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym o godz. 13.00.

3. 8 listopada br. o godz. 15.30 w auli Kurii Diecezjalnej odbędzie się spotkanie przewodników i księży odpowiedzialnych za organizację Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W spotkaniu weźmie udział bp Edward Białogłowski. Zaproszenie skierowane jest również do księży, którzy podczas ostatniej pielgrzymki pełnili funkcje przewodników.

4. Uroczystości patriotyczno-religijne 11 listopada br. rozpoczną się w kościele farnym w Rzeszowie o godzinie 10.00 pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby.

5. Zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. “Patriotyczna schadzka” z Jednego Serca Jednego Ducha 11 listopada 2021 r. w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie o godz. 17.17. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczna jest internetowa rejestracja udziału: jednegoserca.pl/schadzka.

6. Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI zaprasza na rekolekcje-kursy do Domu Diecezjalnego TABOR w Rzeszowie. Zaplanowane zostały dwa kursy: 1) KURS JAN w terminie 11-14 listopada br. Kurs ten ukazuje cechy i mentalność prawdziwego ucznia Jezusa, którego serce On sam kształtuje w Eucharystii. Kurs Jan to kurs duchowości. Zapraszamy na niego między innymi księży, dla których kurs ten będzie zaliczony jako rekolekcje roczne; 2) kurs NOWE ŻYCIE w terminie 10-12 grudnia br. Jest to podstawowy kurs kerygmatyczny. Więcej informacji na stronie: sne.rzeszow.pl lub pod numerem telefonu: 509 554 335.

7. W dniach 6-9 stycznia 2022 r. przy klasztorze oo. Bernardynów w Rzeszowie organizowane są warsztaty i rekolekcje muzyki liturgicznej „Wszedł miedzy lud ukochany”. Warsztaty adresowane są do chórzystów oraz instrumentalistów od szesnastego roku życia. Warsztaty poprowadzą dyrygenci: Piotr Pałka oraz Paweł Bębenek. Zapisy (do 13 grudnia) oraz szczegółowe informacje na stronie: warsztatyrzeszow.wordpress.com.

8. 12 listopada br. wchodzi na ekrany kin film o św. Bracie Albercie Chmielowskim pt. „Nędzarz i madame”. W Rzeszowie kino „Zorza” organizować będzie dla chętnych seanse grupowe. Kontakt: tel. 885 100 082.


Przejdź do paska narzędzi