KOMUNIKATY KURII – 28. Niedziela Zwykła, 11.10.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 28. Niedziela Zwykła, 11.10.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1.W najbliższy wtorek, 13 października biskup Kazimierz Górny otrzyma godność doktora honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego z akceptacją i poparciem wszystkich uczelni Rzeszowa. Uroczystość odbędzie się w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 9.00 celebracją Eucharystii pod przewodnictwem metropolity przemyskiego. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji biskupa Kazimierza oraz całego środowiska akademickiego.

2. 14 października w Rzeszowie będzie gościł J.E. kardynał Gerhard Ludwig Müller, były Prefekt Kongregacji Nauki Wiary. O godz. 9.00 będzie on przewodniczył Mszy św. i wygłosi homilię w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej. Zapraszamy księży do udziału w koncelebrze. O godz. 11.00 kardynał wygłosi wykład podczas Kongresu „Prawda i Prawo w Etosie Niepodległości” organizowanego przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Obrady kongresu będą transmitowane na stronie internetowej www.wspia.eu oraz na kanale YouTube.

3. Z okazji Dnia Papieskiego w sobotę, 10 października, w godz. 10.00 – 18.00 będzie możliwe odbycie w Rzeszowie pielgrzymki „Rzeszowskim Szlakiem Świętych”. Będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o ustanie epidemii.

4. W niedzielę, 11 października będziemy obchodzić XX Dzień Papieski. Z tej racji prowadzona jest zbiórka kościelna do puszek na papieski fundusz stypendialny.

5. 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W kościele farnym w Rzeszowie o godz. 18.00 pod przewodnictwem biskupa Edwarda Białogłowskiego sprawowana będzie Msza św. w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników oświaty oraz wszystkich uczniów. O godz. 17.30 w tej intencji zostanie odmówiona modlitwa różańcowa. Prosimy o podjęcie w tym dniu intencji modlitewnych za polską szkołę oraz za nowego ministra edukacji, prof. KUL Przemysława Czarnka.

6. 15 października o godz. 17.00 na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się Pogrzeb Dzieci Utraconych. Również w związku z Dniem Dziecka Utraconego w niedzielę 18 października o godz. 20.00 w parafii św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu odbędzie się czuwanie dla rodziców, którzy utracili dzieci. Obejmie ono Różaniec i Eucharystię wraz z okazją do spowiedzi.

7. W związku z tym, że 22 października Trybunał Konstytucyjny zbada niezgodność z Konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej do przeprowadzenia aborcji, przekazujemy apel Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka do podjęcia w tej intencji Nowenny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Nowenna rozpoczyna się 13 października i trwa do 21 października. Teksty modlitw i szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej https://pro-life.pl/nowenna/.

8. W niedzielę, 18 października będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne. Msza św. w intencjach misjonarzy z naszej diecezji pod przewodnictwem ks. Edwarda Ryfy, 18.10.2020 w parafii św. Rocha w Rzeszowie o godz. 11.00. (transmisja online na kanale YouTube parafii).

9. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na:

– Czuwanie LSO ze św. Janem Pawłem II, które odbędzie się w czwartek, 22 października o godz. 18.00 w następujących parafiach: Rzeszów – bł. Karolina, Jasło – św. Stanisława i Gorlice – Bazylika. W programie Msza św., czuwanie i Agapa. Gośćmi spotkania w Rzeszowie będzie Ministrancka Wytwórnia Muzyczna twórcy hitu: „Ona by tak chciała służyć ze mną”.

– Mistrzostwa LSO w szachach, które odbędą się w sobotę 24 października o godz. 10.00 w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach. Zgłoszenia należy kierować do dnia 21.10.2020r. (środa) na adres mailowy: rzeszowlso@gmail.com; lub telefonicznie ks. Dominik Leniart – 697 333 539. Szczegółowe informacje -> www.lso.rzeszow.pl.

10. Zapraszamy siostry zakonne na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w poniedziałek (12 października) w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie. O godz. 9.00 Eucharystia w kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem bpa Edwarda Białogłowskiego, po niej konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdeczne zapraszamy.

11. Z powodu wzrastającej liczby zakażeń koronawirusem i w trosce o wspólne bezpieczeństwo, planowane na październik spotkania formacyjne Parafialnych Zespołów Caritas – zostały odwołane. Materiały formacyjne wraz z kwartalnikiem „Caritas” oraz informacje o aktualnych wydarzeniach i bieżącej działalności Caritas Diecezji Rzeszowskiej zostaną przesłane do księży proboszczów, którzy przekażą je członkom PZC. Na stronie internetowej Caritas Diecezji Rzeszowskiej zostały zamieszczone  rozważania różańcowe, które można wykorzystać podczas nabożeństwa, prowadzonego przez Parafialny Zespół Caritas.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2020 brzmi:Intencja powszechna: Sztuczna inteligencja. Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia..