KOMUNIKATY KURII – 27. Niedziela Zwykła, 03.10.2021 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 27. Niedziela Zwykła, 03.10.2021 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W niedzielę, 10 października br., będzie obchodzony 21. DZIEŃ PAPIESKI pt. “Nie lękajcie się”. Zbiórka papieska do puszek w tym dniu.

2. 10 października 2021 r. o godz. 18.00 w auli Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się Koncert Papieski pod patronatem Biskupa Ordynariusza, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Rektora Politechniki Rzeszowskiej. W ramach koncertu – przedstawienie sylwetki świętego Papieża Jana Pawła II oraz koncert zespołu Sound’N’Grace. Wejście na koncert ze względu na czas pandemii biletowane (ale bezpłatne). Bilety po 5 sztuk zostaną rozesłane do parafii Rzeszowa w przyszłym tygodniu.

3. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza serdecznie zaprasza na:

– Mistrzostwa LSO w szachach. Zawody odbędą się 16 października 2021 r. o godz. 9.30 w Rzeszowie przy parafii św. Józefa (Staromieście). Zgłoszenia do czwartku 14 października mailowo rzeszowlso@gmail.com lub telefonicznie 697-333-539. Więcej informacji www.lso.rzeszow.pl.

– Błogosławieństwo lektorskie, które odbędzie się 23 października 2021 r. o godz. 15.00 w parafii Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie. Księży, którzy chcą zgłosić ministrantów do błogosławieństwa (ministranci przywożą albę i cingulum) proszeni są o kontakt mailowy rzeszowlso@gmail.com lub telefoniczny 697-333-539. Więcej informacji www.lso.rzeszow.pl.

4. Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia serdecznie zaprasza do udziału w sesji rekolekcyjno- formacyjno-szkoleniowej. Sesja odbędzie się w terminie 05-07.10.2021 r. Rozpoczęcie 05 października (wtorek) o godz. 11.00, zakończenie 07 października (czwartek) o godz. 16.00. Miejscem spotkania i zakwaterowania jest: „Domum Matris” – WSD w Częstochowie, ul. św. Barbary 41. Szczegóły na stronie Internetowej: http://dsz.rzeszow.pl.

5. Z racji zbliżającego się święta św. Łukasza – patrona służby zdrowia – zapraszamy pracowników służby zdrowia do Mrowli k. Rzeszowa, na niedzielę 17 października 2021 r. Tego dnia podczas Mszy św. sprawowanej w Mrowli o godz. 11.00, jako środowisko medyczne, będziemy dziękować za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej.

6. Księża Saletyni zapraszają na rekolekcje kapłańskie do Dębowca. Zaplanowane zostały 4 tury w listopadzie. Szczegóły na stronie internetowej dębowieckiego „Centrum Pojednania”. Zapisy tel. 797 907 287 lub e-mail: centrum@saletyni.pl.


Przejdź do paska narzędzi