KOMUNIKATY KURII – 2. Niedziela Zwykła, 17.01.2021 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 2. Niedziela Zwykła, 17.01.2021 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W dniu 19 stycznia (wtorek) przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona Diecezji Rzeszowskiej. Pamiętajmy o modlitwie za diecezję. W łączności z księżmi biskupami i Kapitułą Katedralną zapraszamy w tym dniu o godz. 18.00 do katedry na Mszę św. Transmisję przeprowadzi katolickie radio „Via”.

2. W dniach 18 – 25 stycznia przeżywać będziemy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku myślą przewodnią Tygodnia są słowa z Ewangelii według św. Jana: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Materiały pomocowe przygotowane przez Radę ds. Ekumenizmu KEP oraz Polską Radę Ekumeniczną zostały przesłane do parafii. Ze względu na epidemię w tym roku nie odbędzie się centralna uroczystość w Rzeszowie.

3. Niedziela 24 stycznia br. na wniosek Przewodniczącego KEP została ogłoszona „Dniem solidarności z Chorwacją”. Prosimy w tym dniu o specjalną modlitwę w intencji osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które pod koniec grudnia ubiegłego roku nawiedziło ten kraj.

4. III Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego, którą będziemy przeżywać 24 stycznia br., z woli papieża Franciszka jest obchodzona w Kościele powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy, aby w tym dniu uwydatnić szczególne znaczenie Słowa Bożego w życiu wspólnoty i celebracji sakramentów.

5. Spotkanie księży przewodników Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, odbędzie się w poniedziałek, 18.01.2021 r., o godz. 15.30 w budynku Kurii.

6. 8 lutego 2021 r. zaplanowana została Kongregacja Księży Dziekanów. Odbędzie się ona w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie o godz. 10.00.

7. W wykazie kościołów stacyjnych na Rok św. Jakuba przygotowanym przez Konferencję Episkopatu Polski pojawił się błąd dotyczący naszej diecezji. Kościołem stacyjnym w diecezji rzeszowskiej jest kościół parafialny pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Górze Ropczyckiej.


Przejdź do paska narzędzi