KOMUNIKATY KURII – 16. Niedziela Zwykła, 19.07.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 16. Niedziela Zwykła, 19.07.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. 20 lipca (poniedziałek) br. przypada 7. rocznica ingresu biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej i objęcia rządów w naszej diecezji. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o naszym Pasterzu, wypraszając dla niego światło Ducha Świętego i potrzebne łaski.

2. W dniach 19 – 26 lipca br. pod hasłem ,,Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa” będzie obchodzony XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z tej okazji przewodniczący Komisji KEP ds. Misji, biskup Jerzy Mazur SVD wystosował do duchowieństwa i wiernych świeckich komunikat zachęcający do włączenia się w pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu oraz do duszpasterskiej troski o bezpieczeństwo na drogach i modlitwy za kierowców.

3. CFS „Księżówka” w Zakopanem zaprasza dorosłych wiernych świeckich oraz osoby konsekrowane na rekolekcje weekendowe, które zostaną poprowadzone przez ks. Krzysztofa Czaplę i ks. Waldemara Chrostowskiego.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2020 brzmi:Intencja powszechna: Sztuczna inteligencja. Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia..