Ogłoszenia duszpasterskie 16 Niedziela zwykła – 19.07.2020r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 16 Niedziela zwykła – 19.07.2020r.

1. W poniedziałek 20 lipca przypada 7 rocznica ingresu biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej, modlimy się w jego intencji.

2. W poniedziałek od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

3. W środę święto św. Marii Magdaleny.

4. W czwartek święto św. Brygidy, patronki Europy.

5. W sobotę święto św. Jakuba apostoła i dawne wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. W dniach 19 – 26 lipca br. Pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa” będzie obchodzony XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z tej okazji przewodniczący KEP ds. Misji bp Jerzy Mazur prosi o pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu oraz do duszpasterskiej troski o bezpieczeństwo na drogach i modlitwy za kierowców. W naszej parafii w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. modlitwy za kierowców i błogosławieństwo pojazdów mechanicznych oraz puszka na ofiary pieniężne dla Miva Polska na zakup środków transportu dla misjonarzy 1 gr za 1 km – Akcja św. Krzysztof.
Komunikat Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp. Jerzego Mazura SVD na XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”

6. Dzisiaj składka na potrzeby parafii, bo trzecia niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary.

7. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Józefczyk Krystyny.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Maria Lecka, 2)Dorota Wisz, 3)Agnieszka Ruman, 4)Roman Puziewicz, 5)Bogusława Kuźniewska, 6)Józef Kiwała, 7)Anna Misiewicz, 8)Rzeszutko – Wójcik Ewa, 9)Natalia Rzucidło, 10)Iwona Mazur.

9. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 7:00 i 18:00, w sobotę Msza św. Ślubna, a wieczorem Chrzest Święty, we wtorek i w czwartek tylko o godz. 7:00.

10. W dniach 4 -13 sierpnia 2020 roku wyruszy z Rzeszowa na Jasną Górę 43 Piesza Pielgrzymka pod hasłem: “Niewiasto Eucharystii ucz świętowania“. W tym roku ma ona ograniczony charakter. Wszystkich zapraszam do pielgrzymowania. Aby je podjąć w grupie św. Józefa Sebastiana Pelczara należy zapisać się przez formularz dostępny na stronie internetowej pielgrzymki: www.pielgrzymka.rzeszow.pl . W czasie trwania pielgrzymki będziemy spotykać się codziennie na modlitwie o godz. 20:30 w kościele przy Rondzie – Pobitno.
Spotkanie organizacyjne duchowych pielgrzymów odbędzie się w niedzielę 2 sierpnia 2020 roku o godz. 15:00 w kościele św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie – Pobitno. Każdy zapisany pątnik otrzyma wtedy kartę duchowego pielgrzymowania na której wypisane są warunki, które należy spełnić podczas tegorocznej pielgrzymki.
Ponadto wszystkich zapraszam 4 sierpnia 2020 roku (wtorek) na Mszę świętą rozpoczynającą tegoroczną pielgrzymkę o godz. 6:30 do rzeszowskiej Fary, oraz na wejście naszej pielgrzymki na Jasną Górę 13 sierpnia 2020 roku (czwartek) o godz. 10:00. Na zakończenie pielgrzymki zostanie odprawiona Msza święta o godz. 11:30 na Szczycie Jasnogórskim. Nasza grupa przy zachowaniu odpowiednich środków sanitarnych organizuje wspólny wyjazd. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii kościoła św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Więcej szczegółów na spotkaniu organizacyjnym.


Intencje mszalne 20-26.07.2020r.Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

Materiały do pobrania:

  Plakat Akcja św. Krzysztof 2020

Materiały liturigiczno-duszpasterskie – Akcja św. Krzysztof 2020

Sklepik św. Krzysztof 2020

Blankiet 2020

Komunikat Biskupa


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi