KOMUNIKATY KURII – 14. Niedziela Zwykła, 04.07.2021 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 14. Niedziela Zwykła, 04.07.2021 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2021/2022. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00 tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 18 września (w sobotę) o godz. 9.00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego.

2. W dniach 8 – 10 lipca 2021 r. odbywać się będą w Dębowcu 34. Saletyńskie Spotkania Młodych. Więcej szczegółów na stronie internetowej: https://spotkania.saletyni.pl/34-ssm-2021/.

3. Sekretariat Episkopatu Polski informuje, że w związku z beatyfikacją Czcigodnych Sług Bożych: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej został przygotowany specjalny hymn pt. Soli Deo. W ramach przygotowań do uroczystości beatyfikacyjnych należy zapoznać wiernych z tą pieśnią. Utwór w wersji audio jest dostępny na stronie internetowej: https://beatyfikacja.info/soli-deo-hymn-na-beatyfikacje-kard-wyszynskiego-tekst-nuty-audio/.

4. Diecezjalna Poradnia dla Osób Uzależnionych i Współuzależnionych działająca przy kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie przez okres wakacyjny będzie nieczynna. Wznowienie działalności nastąpi od 01.09.2021 r.


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Przejdź do paska narzędzi