Podkarpacki Festiwal Organowy

  • 0

Podkarpacki Festiwal Organowy

Category : Komunikaty Kurii

Serdecznie zapraszamy na Podkarpacki Festiwal Organowy 2021, który  zagości w kościołach Rzeszowa i Podkarpacia od 10 lipca – 21 sierpnia br. Festiwal w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia. W tym czasie ewoluował, począwszy od „Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze”, po kolejne kościoły Rzeszowa, aż w końcu Jarosławskie Opactwo, Starą Wieś, jak również Lutczę, a w tym roku po raz pierwszy Ropczyce.

Jak na Jubilata przystało, świętować będziemy hucznie – aż 11 razy – z artystami z Polski, Hiszpanii, Niemiec i Czech. Podczas  koncertów wysłuchamy głównie muzykę organową najwyższej próby twórczej i wykonawczej w wykonaniu uznanych wirtuozów tego instrumentu. Uczestniczyć w koncertach można bezpłatnie, stąd serdecznie zapraszamy jak co roku naszych sympatyków oraz  wszystkich, którzy cenią sobie piękno i sztukę w ich interdyscyplinarnym wymiarze.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE, na której stronie internetowej (www.arsproarte.pl) oraz profilach społecznościowych na bieżąco można przeczytać o poszczególnych wydarzeniach. Koncerty współfinansowane są przez Województwo Podkarpackie, Gminę Miejską Rzeszów, Powiat Strzyżowski oraz WATKEM.

Dyrektorem Podkarpackiego Festiwalu Organowego, jak również jego pomysłodawcą i założycielem jest dr hab. Marek Stefański.

Koncerty współfinansowane są przez Województwo Podkarpackie, Gminę Miejską Rzeszów, Powiat Strzyżowski oraz WATKEM. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio Rzeszów, Radio Via, Radio Fara oraz Nowiny.

Podkarpacki Festiwal Organowy 2021

10.07 / 18:00, Jarosław, Opactwo
Jesus Sampedro (Hiszpania) – organy

11.07 / 20:00, Rzeszów, Katedra
Jesus Sampedro (Hiszpania) – organy

18.07 / 19:30, Rzeszów, kościół Św. Krzyża
Andrzej Chorosiński – organy

24.07 / 18:00, Jarosław, Opactwo
Adam Klarecki – organy

25.07 / 16:00, Ropczyce, Sanktuarium św. Rodziny
Radosław Marzec – organy
Renata Marzec – wiolonczela

01.08 / 17:00, Lutcza, kościół Wniebowzięcia NMP
Jakub Garbacz – organy
Joanna Woszczyk-Garbacz – flet

07.08 / 18:00, Jarosław, Opactwo
Hana Bartošová (Czechy) – organy

08.08 / 20:00, Rzeszów, Katedra
Björn O. Wiede (Niemcy) – organy

14.08 / 18:00, Jarosław, Opactwo
Marek Stefański – organy
Milena Sołtys-Walosik – sopran

15.08 / 18.00, Rzeszów, kościół Wniebowzięcia NMP w Zalesiu
Piotr Rojek – organy
Milena Sołtys-Walosik – sopran

21.08 / 19.00, Stara Wieś, bazylika Jezuitów
Marek Stefański – organy
Wiesław Siewierski – baryton


Przejdź do paska narzędzi