KOMUNIKATY KURII – 13. Niedziela Zwykła, 28.06.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 13. Niedziela Zwykła, 28.06.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

Księża, którzy chcieliby wziąć udział w tegorocznej pieszej pielgrzymce z Rzeszowa na Jasną Górę proszeni są o skontaktowanie się z ks. dyrektorem Witoldem Wójcikiem do końca czerwca.

Marszałek Województwa Małopolskiego informuje, że wzorem lat ubiegłych został ogłoszony konkurs dla najlepszych organizacji pozarządowych „Kryształy Soli” oraz dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Amicus Hominum”. Wierni z parafii leżących na terytorium województwa małopolskiego mogą zgłaszać kandydatury. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.malopolska.pl/ngo .

Zapraszamy serdecznie wszystkich księży, ministrantów, lektorów, animatorów i ceremoniarzy na Diecezjalną Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej. W tym roku z powodu pandemii nie mogliśmy się spotkać w Wielki Czwartek w Katerze Rzeszowskiej. Dlatego zapraszamy Was wszystkich do przyjazdu w sobotę 11 lipca do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie ul. Witolda 11a, godz. 15:00. Chętnych ministrantów prosimy o zgłoszenie telefoniczne do środy 8 lipca, tel. 697-333-539.

W dniach 23-25 lipca 2020 r. w Radomyślu nad Sanem odbędą się rekolekcje kapłańskie.

Ks. Piotr Steczkowski

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

Od 15 sierpnia 2020 r. Matki Boskiej Zielnej w kościele parafialnym Msze św. w niedzielę i święta będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00.

 

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na lipiec 2020 brzmi:Intencja powszechna – Nasze rodziny Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

Zapraszamy na strony: