Jubileuszowe pielgrzymowanie z Niedzielą Rzeszowską

  • 0

Jubileuszowe pielgrzymowanie z Niedzielą Rzeszowską

Category : Komunikaty Kurii

Rok 2023 dla środowiska Niedzieli Rzeszowskiej jest wyjątkowo ważny z racji na przeżywany Jubileusz 25 – lecia powstanie naszej edycji. Dziękujemy Bogu i ludziom za wszelkie dobro minionych lat. Będziemy ten jubileusz przeżywać na różne sposoby. Piękną tradycją, trwającą od samego początku naszego dodatku diecezjalnego, jest wspólne pielgrzymowanie pod patronatem Niedzieli Rzeszowskiej. To już lata wspólnych rekolekcji w sanktuariach i na szalkach Europy. Dziesiątki tysięcy pielgrzymów i niezliczona ilość przejechanych kilometrów. Modlitwa, kontemplacja Bożych dzieł, ale też radość bycia razem, relaks i dobry odpoczynek. Błogosławieństwo Księży Biskupów, niezapomniane Msze Św. w bazylice watykańskiej z arcybiskupem Edwardem Nowakiem, celebry w katedrze ołomunieckiej i płomienne kazania ks. infułata Ireneusza Skubisia, nauki rekolekcyjne ks. Janusza, to tylko niektóre duchowe przeżycia, które pamiętamy i którymi żyjemy mimo upływu czasu.

W obecnym roku jubileuszowym planujemy wyruszyć na tradycyjne szlaki pielgrzymkowe, ale też zapraszamy do nowych, rzadziej odwiedzanych a równie pięknych miejsc. To zaproszenie kierujemy do czytelników Niedzieli, ale też do każdego, kto chciałby duchowo odpocząć. W roku jubileuszowym planujemy następujące pielgrzymki:

1. Dookoła Włoch, 15 – 22 kwiecień.

2. Bałkańska majówka szlakiem Matki Teresy, 29 kwiecień do 6 maja.    

3. Sanktuaria Bałkanów – Medjugorje,  3 – 9 lipiec.

4. Czechy – Praga, Brno Ołomuniec, 27 – 30 lipiec              

5. Sanktuaria Francji i północnych Włoch, 18 – 27 sierpień

6. Katolicki Paryż, 23 – 30 września.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie biura pielgrzymkowego EL Holiday  „Niedziela Rzeszowska” tel. 17 863 41 22, kom. 604 247 912.

elholiday.pl/niedziela-rzeszowska/

Informacji można zasięgnąć również u ks. Józefa Kuli – redaktora Niedzieli Rzeszowskiej, tel. 698 614 178.

Redakcja

Fot. Archiwum Niedzieli Rzeszowskiej


Przejdź do paska narzędzi