Dziękując Panu za Stary 2015 Rok – Wspólnie przywitajmy Nowy 2016

  • 0

Dziękując Panu za Stary 2015 Rok – Wspólnie przywitajmy Nowy 2016

Category : WYDARZENIA

W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej świątyni. W ostatni dzień roku, w czwartek, 31 grudnia, w czasie Mszy Św. o godz. 16.00 podziękujemy Dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary, jakich udzielił nam Bóg w roku 2015. Odśpiewamy też uroczyste „Te Deum”, za które można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy z naszych Parafian będą żegnać Stary Rok i witać Nowy Rok na wspólnotowych balach czy przyjęciach. Wszystkich pozostających w swych domach zapraszamy do naszej świątyni w czwartek, w Sylwestra, na godz. 16.00, na Mszę Św. dziękczynno – błagalną.

W piątek 1 stycznia 2016 r. UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – NOWY ROK – dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w każdą niedzielę tj.: 8:00, 10:30, 16:00. Nie obowiązuje post.


Ograniczenia

Od 13 czerwca w świątyni obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia.

Od 26 czerwca w świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na czerwiec 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Przejdź do paska narzędzi