Biskup Wątroba spotkał się z chorymi

  • 0

Biskup Wątroba spotkał się z chorymi

Category : Komunikaty Kurii

Kolbuszowa. Z racji Światowego Dnia Chorego, który obchodzony jest 11 lutego biskup Jan Wątroba nawiedził Zakład Opiekuńczo – Leczniczy w Kolbuszowej. Ordynariusz rzeszowski spotkał się z pacjentami oraz personelem medycznym Zakładu. 

W kaplicy kolbuszowskiej placówki biskup Wątroba odprawił Mszę świętą w intencji chorych, cierpiących i samotnych. W wygłoszonej homilii zaznaczył, że „Pan Jezus przychodzi do człowieka ze swoją siłą, z nadzieją i nikogo nie odrzuca… Trzeba sobie przypomnieć ewangeliczne zdanie – Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię (Mt 11, 28) – to zdanie wybrał papież Franciszek na hasło tegorocznego Dnia Chorego… Dla wszystkich Pan Jezus ma miłość… Potrzeba wiary i zaufania”.

W czasie Mszy świętej biskup Wątroba modlił się również w intencji pracowników kolbuszowskiego Zakładu, by z wiarą i siłą nadal służyli potrzebującym.

Po wspólnej modlitwie ordynariusz rzeszowski spotkał się z personelem medycznym oraz chorymi.

Wizyta biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Kolbuszowej miała miejsce 10 lutego br.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Katolicy w Chinach. Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie