95. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI

  • 0

95. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI

Papież senior Benedykt XVI w Wielką Sobotę, 16 kwietnia, skończył 95 lat. Urodził się 16 kwietnia 1927 roku, również w Wielką Sobotę.

Z okazji przypadających 16 kwietnia urodzin, 13 kwietnia Benedykta XVI w klasztorze Mater Ecclesiae odwiedził Papież Franciszek. Ojciec Święty złożył swojemu poprzednikowi życzenia urodzinowe. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa.

Joseph Ratzinger, późniejszy kardynał, a potem papież Benedykt XVI, przyszedł na świat 16 kwietnia 1927 roku, w Marktl, w Bawarii. W 1951 roku, razem z bratem, przyjął święcenia kapłańskie. Został mianowany w 1977 roku arcybiskupem Monachium i Fryzyngi.

Kardynał Joseph Ratzinger był jednym z najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II. Przez 24 lata pełnił funkcję prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Po śmierci Papieża Polaka, został wybrany jego następcą. Stało się to w drugim dniu konklawe, po czterech głosowaniach, 19 kwietnia 2005 roku, tuż przed godziną 18. Przybrał imię Benedykt XVI. Został 265. papieżem i pierwszym od XI wieku Niemcem wybranym na tę godność.

Wydał trzy encykliki: „Deus caritas est” (Bóg jest miłością), „Spe salvi” (W nadziei zbawieni), „Caritas in veritate (Miłość w prawdzie); opublikował trzy tomy o Jezusie. Odbył 24 zagraniczne podróże.

Posługę na Stolicy Piotrowej pełnił prawie 8 lat. Od czasu swej rezygnacji w 2013 roku mieszka w domu w Ogrodach Watykańskich.

Fot. Vatican Media/ www.vaticannews.va


Papieska Intencja Apostolstwa na maj 2024

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Koncert Pieśni Maryjnych

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi