XVI Konkurs Papieski

  • 0

XVI Konkurs Papieski

Category : Komunikaty Kurii

Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Do rywalizacji można się zgłosić od 23 lutego do 25 marca 2020 r. Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd do Rzymu oraz indeks niektórych z uniwersytetów w Polsce.

Pierwszym etapem jest quiz on-line. Za pośrednictwem aplikacji internetowej uczestnik ma za zadanie rozwiązać zestaw 20 losowo wybranych pytań dotyczących życia i nauczania papieża Jana Pawła II. Otrzymanie w tym etapie odpowiedniej ilości punktów pozwala uczestnikowi wziąć udział w drugim etapie konkursu: rozbudowanym teście on-line, który odbędzie się 30 marca br. Kolejnym etapem jest półfinał odbywający się w terminie 3-24 kwietnia br., polegający na napisaniu eseju na jeden z trzech podanych tematów. Ostatnim etapem jest finał zaplanowany na 30 maja br.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.konkurspapieski.pl

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Katolicy w Chinach. Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie