Rzecznik Episkopatu na Wielki Post: Wewnętrzne nawrócenie jest drogą do Chrystusa

  • 0

Rzecznik Episkopatu na Wielki Post: Wewnętrzne nawrócenie jest drogą do Chrystusa

Wchodzimy w czas Wielkiego Postu po to, by móc przeżyć wewnętrzne nawrócenie, które jest drogą do Chrystusa – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ na rozpoczynający się Wielki Post.

Rzecznik KEP zaznaczył, że okres liturgiczny Wielkiego Postu jest sprzyjającym czasem do zatrzymania się i wejrzenia w głąb siebie. „Wchodzimy w ten czas po to, by móc przeżyć wewnętrzne nawrócenie, które jest drogą do Chrystusa. A zwrócenie się ku Chrystusowi jest tym, co może zmienić świat – podzielony, pogrążony w wojnie i nienawiści” – przyznał.

Rzecznik Episkopatu zwrócił uwagę, że pomocą w nawróceniu serca i umysłu mogą być ćwiczenia wielkopostne, które są wypróbowanymi w Kościele narzędziami dla duchowego wzrostu. „Modlitwa, post i jałmużna służą uporządkowaniu naszego ciała i naszych myśli, tak by nasze czyny wypływały z miłości i chęci służenia Bogu i bliźniemu we wszystkim, co robimy” – zauważył.

Ks. Gęsiak dodał, że do ćwiczeń wielkopostnych zaliczamy także rekolekcje oraz nabożeństwa wielkopostne, które pomagają oderwać się od spraw tego świata i wsłuchać się w to, co Chrystus chce nam powiedzieć i do czego nas wzywa. „W dzisiejszym zabieganym świecie, chwile +sam na sam+ z Bogiem są czasem uprzywilejowanym, bowiem pozwalają pomyśleć o sprawach najważniejszych. Tym samym, podążając wielkopostną drogą, w duchu pokuty wchodzimy w dynamikę zmartwychwstania. Tak przygotowani, mocno i świadomie przeżyjemy tę największą tajemnicę naszej wiary” – podkreślił rzecznik KEP.

BP KEP


Przejdź do paska narzędzi