Rocznica zamachu

  • 0

Rocznica zamachu

Category : WYDARZENIA

Dziś, 13 maja, obchodzimy święto Matki Bożej Fatimskiej. 39 lat temu tego właśnie dnia padły strzały na placu Świętego Piotra. Świat zamarł z przerażenia i pogrążył się w modlitwie o życie papieża. Ciężko ranny Jan Paweł II przeszedł wielogodzinną operację i cudem uniknął śmierci.
Ojciec Święty wielokrotnie powtarzał, że ocalenie życia zawdzięcza Matce Bożej: Czyjaś ręka strzelała, ale inna Ręka prowadziła kulę.
Pomimo udanej operacji, w czerwcu nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia (zakażenie niebezpiecznym megalowirusem) tak niepokojące, że obawiano się o życie Papieża.
Przełom nastąpił 16 lipca w dniu… Matki Boskiej z góry Karmel.
Można było myśleć o kolejnej, koniecznej, a odkładanej do tej pory, operacji.

Na życzenie Jana Pawła II odbyła się ona 5 sierpnia, w dniu… Matki Bożej Śnieżnej noszącej przydomek Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego).

 

 

 

 

 

Dokładnie rok po zamachu Ojciec Święty przybył do Fatimy, by podziękować Maryi za ocalenie.W koronie Matki Bożej umieszczono pocisk wyjęty z ciała Jana Pawła II. Idealnie pasował do otworu znajdującego się w koronie, wykonanej 40 lat wcześniej…

 

 

 

 

Przy relikwiach Świętego Jana Pawła II, które znajdują się w Świątyni Opatrzności Bożej, możemy za Jego pośrednictwem prosić Maryję o ratunek dla świata.
A po wieczornej Eucharystii odmówić Litanię Loretańską i różaniec. O jego codzienne odmawianie prosiła w czasie fatimskich objawień Matka Boża.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie