Relacja z Rekolekcji Wielkopostnych 2016 – ZS w Strażowie

  • 0

Relacja z Rekolekcji Wielkopostnych 2016 – ZS w Strażowie

Rekolekcje to oczyszczenie, odnowa duchowa, coś czego potrzebujmy przynajmniej raz w roku. Pomagają nam zrozumieć pewne ważne sprawy i pomagają nam spojrzeć na nie inaczej

W pierwszym dniu rekolekcji szkolnych uczniowie naszej szkoły zostali podzieleni na dwie grupy, kl.  (I-V) i kl.(VI-III gim). Rekolekcje prowadzi ks. Rafał Flak.

Uczniowie wykonywali zadania, które miały odpowiedzieć na pytanie: ” Co zrobić, aby być szczęśliwym?. Przedstawiano na arkuszach szarego papieru tematy: ” Kraina sakramentów”, ” Kraina miłości”, ” Kraina dobroci”, “Droga do nieba” a także każdy uczeń  miał zrobić maskę człowieka szczęśliwego i nieszczęśliwego. Klasy starsze obejrzały również film pt. ” Karolina”.

Dzień I Rekolekcji Wielkopostnych 2016 – ZS w Strażowie

rekolekcje_szkolne108
rekolekcje_szkolne110
rekolekcje_szkolne111
rekolekcje_szkolne109
rekolekcje_szkolne101
rekolekcje_szkolne102
rekolekcje_szkolne105
rekolekcje_szkolne106
rekolekcje_szkolne112
rekolekcje_szkolne103
rekolekcje_szkolne106
rekolekcje_szkolne113
rekolekcje_szkolne107

Drugi dzień upłyną na wspólnym śpiewaniu piosenek religijnych, odczytaniu listu do zagubionego człowieka i  wspólnej  eucharystii.

Dzień II Rekolekcji Wielkopostnych 2016 – ZS w Strażowie

REKOLEKCIE_SZKOLNE26
REKOLEKCIE_SZKOLNE27
REKOLEKCIE_SZKOLNE24
REKOLEKCIE_SZKOLNE25
REKOLEKCIE_SZKOLNE22
REKOLEKCIE_SZKOLNE23
REKOLEKCIE_SZKOLNE21


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2020 brzmi:Intencja powszechna: Sztuczna inteligencja. Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia..