Relacja z Rekolekcji Wielkopostnych 2016 – ZS w Strażowie

  • 0

Relacja z Rekolekcji Wielkopostnych 2016 – ZS w Strażowie

Rekolekcje to oczyszczenie, odnowa duchowa, coś czego potrzebujmy przynajmniej raz w roku. Pomagają nam zrozumieć pewne ważne sprawy i pomagają nam spojrzeć na nie inaczej

W pierwszym dniu rekolekcji szkolnych uczniowie naszej szkoły zostali podzieleni na dwie grupy, kl.  (I-V) i kl.(VI-III gim). Rekolekcje prowadzi ks. Rafał Flak.

Uczniowie wykonywali zadania, które miały odpowiedzieć na pytanie: ” Co zrobić, aby być szczęśliwym?. Przedstawiano na arkuszach szarego papieru tematy: ” Kraina sakramentów”, ” Kraina miłości”, ” Kraina dobroci”, “Droga do nieba” a także każdy uczeń  miał zrobić maskę człowieka szczęśliwego i nieszczęśliwego. Klasy starsze obejrzały również film pt. ” Karolina”.

Dzień I Rekolekcji Wielkopostnych 2016 – ZS w Strażowie

Drugi dzień upłyną na wspólnym śpiewaniu piosenek religijnych, odczytaniu listu do zagubionego człowieka i  wspólnej  eucharystii.

Dzień II Rekolekcji Wielkopostnych 2016 – ZS w Strażowie


Papieska Intencja Apostolstwa na maj 2024

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Koncert Pieśni Maryjnych

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi