Papież zachęcił Polaków do udziału we Mszy św. z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II

  • 0

Papież zachęcił Polaków do udziału we Mszy św. z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II

Dzisiaj w liturgii obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Powracamy myślą do Jej objawień i orędzia przykazanego światu, a także do zamachu na życie świętego Jana Pawła II – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach skierowanych do Polaków podczas audiencji generalnej. Papież zachęcił również Polaków do uczestniczenia za pośrednictwem mediów we Mszy św., którą będzie sprawował przy grobie św. Jana Pawła II 18 maja, w poniedziałek, o godz. 7.00.

Publikujemy pełną treść pozdrowień:

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Dzisiaj w liturgii obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Powracamy myślą do Jej objawień i orędzia przykazanego światu, a także do zamachu na życie świętego Jana Pawła II, który w swoim ocaleniu widział matczyną interwencję Najświętszej Dziewicy. W naszej modlitwie, prośmy Boga, za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi, o pokój dla świata, powstrzymanie pandemii, o ducha pokuty i o nasze nawrócenie. W najbliższy poniedziałek przypada stulecie urodzin świętego Jana Pawła II. O godzinie 7 rano odprawię Mszę świętą przy jego grobie, przy jego ołtarzu. Będzie transmitowana na cały świat. Dziękujemy Bogu za to, że dał nam tego świętego Biskupa Rzymu, i prośmy Go, aby nam pomógł, pomógł temu Kościołowi Rzymu, żeby się nawrócił i się rozwijał. Z serca wam błogosławię.

Vaticannews / BP KEP


Przejdź do paska narzędzi