Papież do Polaków: Pamiętajmy w modlitwie o chorych i pracownikach służby zdrowia

  • 0

Papież do Polaków: Pamiętajmy w modlitwie o chorych i pracownikach służby zdrowia

Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich chorych, niech będą otoczeni serdecznością i mają zapewnioną opiekę zdrowotną oraz towarzyszenie duchowe – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej.

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Polaków. W sobotę, 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich chorych, niech będą otoczeni serdecznością i mają zapewnioną opiekę zdrowotną oraz towarzyszenie duchowe. Módlmy się także za pracowników służby zdrowia i wszystkich, którzy opiekują się chorymi. Z serca wam błogosławię!

vaticannews.va / BP KEP

Zobacz też:
Orędzie na XXXI Światowy Dzień Chorego

 


Przejdź do paska narzędzi