Papież do Polaków: Niech codzienna lektura Pisma świętego pomaga wam świadczyć z radością o waszej wierze

  • 0

Papież do Polaków: Niech codzienna lektura Pisma świętego pomaga wam świadczyć z radością o waszej wierze

Życzę, aby za przykładem św. Anieli Merici, codzienna lektura Pisma świętego pomagała wam świadczyć z radością o waszej wierze – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do Polaków podczas audiencji generalnej.

Publikujemy pełną treść pozdrowień:

Pozdrawiam serdecznie Polaków. Dzisiaj w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Anieli Merici, założycielki Towarzystwa św. Urszuli. Z jej duchowości wyrosły liczne zgromadzenia sióstr Urszulanek, obecnych także w Polsce. Św. Aniela, zainspirowana Słowem Bożym, pragnęła, aby siostry, bezgranicznie oddane Bogu i ubogim, z odwagą podejmowały pracę wychowawczą wśród dzieci i młodzieży. Zachęcała: „Trzymając się starych dróg (…) czyńcie życie nowe!”. Życzę, aby za jej przykładem, codzienna lektura Pisma świętego pomagała wam świadczyć z radością o waszej wierze. Z serca wam błogosławię.

vaticannews / BP KEP


Przejdź do paska narzędzi