Papież do Polaków: bądźcie dobrzy jak chleb

  • 0

Papież do Polaków: bądźcie dobrzy jak chleb

Na zakończenie audiencji Papież przypomniał o obchodzonej pojutrze uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Franciszek zaprosił do odkrywania bogactw, które kryją się w Sercu Zbawiciela, aby uczyć się kochać bliźnich.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Szczególnie pozdrowił starszych, młodzież, chorych i nowożeńców. Zachęcił wszystkich, aby zwrócili spojrzenie na Serce Jezusa. Wtedy będzie można odnaleźć pokój, umocnienie oraz nadzieję. Zwracając się do Polaków Papież przypomniał postaać św. brata Alberta.

Papież – naśladujmy przykład św. brata Alberta

„Pozdrawiam serdecznie Polaków. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, opiekuna ubogich. Pomagał on bezdomnym i zmarginalizowanym powracać do godnego życia w społeczeństwie – powiedział Papież. – Na wzór świętego Franciszka z Asyżu nazywany jest polskim «Biedaczyną». Jego życiową dewizą było zawołanie: «Być dobrym jak chleb». Naśladujmy go w bratniej miłości, niosąc pomoc głodnym, zagubionym życiowo, ubogim, potrzebującym, a zwłaszcza bezdomnym. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.“

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

Od 15 sierpnia 2020 r. Matki Boskiej Zielnej w kościele parafialnym Msze św. w niedzielę i święta będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00.

 

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na lipiec 2020 brzmi:Intencja powszechna – Nasze rodziny Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

Zapraszamy na strony: