Papież do Polaków: bądźcie dobrzy jak chleb

  • 0

Papież do Polaków: bądźcie dobrzy jak chleb

Na zakończenie audiencji Papież przypomniał o obchodzonej pojutrze uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Franciszek zaprosił do odkrywania bogactw, które kryją się w Sercu Zbawiciela, aby uczyć się kochać bliźnich.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Szczególnie pozdrowił starszych, młodzież, chorych i nowożeńców. Zachęcił wszystkich, aby zwrócili spojrzenie na Serce Jezusa. Wtedy będzie można odnaleźć pokój, umocnienie oraz nadzieję. Zwracając się do Polaków Papież przypomniał postaać św. brata Alberta.

Papież – naśladujmy przykład św. brata Alberta

„Pozdrawiam serdecznie Polaków. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, opiekuna ubogich. Pomagał on bezdomnym i zmarginalizowanym powracać do godnego życia w społeczeństwie – powiedział Papież. – Na wzór świętego Franciszka z Asyżu nazywany jest polskim «Biedaczyną». Jego życiową dewizą było zawołanie: «Być dobrym jak chleb». Naśladujmy go w bratniej miłości, niosąc pomoc głodnym, zagubionym życiowo, ubogim, potrzebującym, a zwłaszcza bezdomnym. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.“


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi