Orszak 2021 w sytuacji związanej z COVID-19

  • 0

Orszak 2021 w sytuacji związanej z COVID-19

Zamiast Orszaku Trzech Króli na ulicach miast, 6 stycznia można zorganizować mini Orszak, w którym występuje element pokłonu przed Świętą Rodziną czy wędrowania do szopki – zachęcają organizatorzy tej inicjatywy.
Mini Orszak może się odbywać w parafiach, domach kultury, szkołach, na ulicy, itp. w taki sposób, który szanuje prawo i zapewnia bezpieczeństwo sanitarne osób uczestniczących, czyli w małych grupach z odpowiednim odstępem, i innymi zabezpieczeniami. Mini Orszaki otrzymają od Fundacji korony, śpiewniki, nalepki i gazetki, itp.
Ze względu na pandemię koronawirusa, Orszaki Trzech Króli organizowane w uroczystość Objawienia Pańskiego na ulicach miast, odbędą się w tym roku w innej formie. „Mini Orszaków może być więcej niż jeden w danej miejscowości. Zależy nam na tym, aby nie tworzyć jednego dużego wydarzenia, lecz wiele małych” – podkreślają organizatorzy.
Wśród propozycji – oprócz mini Orszaku – są także: Spacer Orszakowy w gronie rodziny, Orszak Kolęd – Święty Wieczór – nawiązujący do tradycji spotkań kolędowych w wieczór poprzedzający święto Trzech Króli oraz Orszakowy Challenge Kolędowy, który polegałby na nagraniu kolęd lub pastorałek i nominowaniu kolejnych rodzin, parafii, wspólnot, szkół czy innych grup do wspólnego śpiewania. Filmiki należy umieścić w mediach społecznościowych z hasztagiem #KoledujmyRazem.
Hasłem tegorocznego Orszaku są słowa z jednej z Pieśni Jana Kochanowskiego: „Panu dzięki oddawajmy” (Pieśń XIII, Księgi Wtóre). Słowa hasła mają nawiązywać do wdzięczności za to, że dokładnie 10 lat temu, w 2011 roku, dzień 6 stycznia stał się ponownie dniem wolnym od pracy.
archwwa.pl / orszak.org / BP KEP

Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi